Отборът на Тотнъм не успя да запише победа срещу Суиндън в контролна среща, която завърши при резултат 1:1. Единственото попадение за „шпорите“ отбеляза голяма звезда в екипа Гарет Бейл, който откри головата си сметка за новия сезон още в 16-ата минута. За противника на Тотнъм точен бе Уилямс в 76-ата минута.

Момчетата на Андре-Вилаш Боаш изиграха правилен от тактическа гледна точка мач, като залагаха, особено през първата част, на скоростни атаки. Бейл и компания на няколко пъти стигнаха до хубави положения, но успяха да оползотворят само ситуацията, при която Бейл откри резултата.

Стартов състав на Тотнъм: Лорис, Уокър, Доусън, Стюърт, Ноутън, Хъдълстоун, Сигурдсон, Бенталеб, Бейл, Себайос, Дефоу