Отборът на Левски победи Свиленград с 6:0 в първата си контрола от зимната подготовка преди подновяването на шампионата в А група. При постоянен дъжд на стадион „Колодрума“ в Свиленград „сините“ нямаха особени проблеми срещу третодивизионния тим и още на почивката водеха с 5:0. По две попадения до почивката отбелязаха Божидар Краев и Мигел Бедоя, а веднъж се разписа Джереми Де Ноойер. През второто полувреме попадение отбеляза и Илия Димитров.

Наставникът на Левски Стойчо Стоев избра следните титуляри срещу Свиленград: Александър Любенов, Александър Александров, Сашо Александров, Максимилиан Карнер, Веселин Минев, Георги Костадинов, Джереми Де Ноойер, Мигел Бедоя, Божидар Краев, Франсис Нар, Санти Нгом.

Свиленград - Левски

източник: Валентин Грънчаров, Gong.bg

Левски поведе още в 6-ата минута с 1:0 след хубава атака отдясно, топката бе центрирана към Божидар Краев, който реализира. Гостите дръпнаха с 2:0 в 9-ата минута. Новото попълнение на Левски Франсис Нар проби по дясното крило, подаде към Божидар Краев, който вкара втория си гол в празната врата.

Третият гол за Левски падна в 14-ата минута. Мигел Бедоя направи резултата класически като добави топката в мрежата, която преди това бе пратена от Джереми Де Ноойер в гредата. В 17-ата минута авансът на „сините“ набъбна до 4:0. Мигел Бедоя отбеляза второ попадение след като бе изведен сам срещу вратаря от находчиво подаване на Божидар Краев. Бедоя преодоля стража на Свиленград и реализира.

Левски дръпна с 5:0 в 39-ата минута. Холандецът Джереми Де Ноойер бе точен с удар извън наказателното поле.

Posted by ПФК Левски / PFC Levski on Saturday, January 16, 2016

СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК

На почивката Стойчо Стоев прави 7 промени в състава на „сините“ и Левски излезе за второто полувреме в състав: Любенов, Прохазка, Карнер, Галин Ташев, Мики Орачев, Радослав Цонев, Георги Янев, Атанас Кабов, Франсис Нар, Мигел Бедоя и Илия Димитров.

В 50-ата минута Левски пропусна отлична възможност да поведе с 6:0 след като вратарят на Свиленград спаси удар с глава на Илия Димитров, но 8 минути по-късно гостите реализираха шести гол, след хубаво центриране на Орачев отляво и точен удар с глава на Илия Димитров. Минута по-рано Атанас Кръстев от Свиленград имаше добра възможност, но стреля встрани от вратата.

Левски направи нови три смени в 62-ата минута. Петър Иванов влезе на мястото на Бедоя, Лукин замени Карнер, а Алекс Боримиров замени Франсис Нар. Три по-късно в игра за Левски влезе и Николай Кръстев на мястото на Александър Любенов.

До края „сините“ нямаха проблеми да опазят вратата си суха, като резултатът се запази 6:0.