Един от претендентите за промоция в професионалния футбол Тунджа Ямбол, поведе с 2 точки след мачовете от 20-ия кръг на Югоизточната В група.

Тимът на треньора Димитър Иванов победи като гост Димитровград с 2:0. Мачът обаче се разви по коренно противоположен начин и домакините бяха тези, които през цялото време атакуваха и търсеха победата.

Противно на логиката, още при първото си преминаване на центъра ямболии стигнаха до корнер. От него се стигна и до първото попадение. Вторият гол дойде във второто полувреме при контраатака.

Другият претендент Раковски-2011 се препъна у дома - 0:0 с Ботев (Гълъбово). Всъщност резултатът не бива да заблуждава, тъй като гълъбовци направиха сериозна селекция и подготовка и ще се стремят да се наредят колкото се може по-напред в класирането.

Бургаският Мастер (Бургас) постигна победа с 2:1 като гост на Хеброс (Харманли) и остави домакините последни и първи кандидат за изпадане. След като харманлийци поведоха с 1:0 още в 6-ата минута, гостите от Бургас взеха инициативата и обърнаха още до почивката с голове на Емил Рачев и Николай Стойчев.