Минимална победа с 1-0 над Рапид Дивдядово записаха футболистите на Спартак 1918 в първия си мач от пролетния дял на Североизточната В Група. Единственото попадение в мача бе дело на Боян Илиев, който се разписа с глава 10 минути след почивката. През втората част играта бе по-смислена и головите положения също бяха повече в сравнение с първото. За домакините пред гола се разминаха Боян Илиев, както и резервата Румен Александров. Марин Петров също пропусна да увеличи преднината от пряк свободен, отсъден за нарушение срещу много добре включилия се през второто полувреме Руман Александров, който значително оживи играта на домакините в офанзивен план. Гостите се представиха сравнително добре и затрудниха максимално съперника си.

Особено впечатление с техничните си отигравания направи Фахрединов. Както в последната контрола, така и в официалния мач от пролетния дял феновете на фенския Спартак, който се подвизава през есента под името „Тополите”, отново явно изразиха протестите си срещу сегашното ръководство ФК Спартак 1918. Те престояха около 15 минути на мача и демонстративно си тръгнаха.

Съставът на Спартак: Марков, Иванов, Андонов, Луго, Дончев, Димитров (Илчев), Петров, Андреев (Александров), Ганчев (Димов), Илиев.

Старши треньорът на Спартак 1918 Димитър Трендафилов заяви след мача, че е доволен от резултата, тъй като са спечелени важни 3 точки. „Имам забележки към играта. Усещаше се напрежение. В следващите 2 седмици, в които нямаме официален мач ще изчистим слабостите. Предвиждаме контрола с Несебър в събота. Тепърва ще уточняваме мястото и часа”, коментира Митко Трендафилов.