Ботев Враца загуби втората контрола от зимната си подготовка с 0:2. Лидерът в северозападната „В” АФГ Спартак от Плевен победи врачани пред около 200 зрители на стадион „Христо Ботев” в Криводол. Гостите вкараха двете си попадения в рамките на по-малко от 60 секунди. В 77-та мин. Ивайло Дангуров неспасяемо насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата на Христо Митов при първата атака на плевенчани след почивката. След изпълнението на центъра „Спартак” реализира бърза контраатака, при която Любомир Иванов изведе Венцислав Миленов и той прониза Митов за крайното 0:2.

Преди почивката плевенчани бяха по-дейният отбор на терена и само героичните спасявания на Ангел Юсев спасиха вратата на врачани суха. В 13-та минута Жак Коен подари топката на Стефан Христов, който преодоля Юсев и подаде на Пламен Илиев, но Любомир Десподов отби шута на нападателя. В 16-та мин. отново Илиев и Христов матираха врачанската отбрана, но ударът на последния излезе в аут. В 36-та мин. Христов беше изведен сам срещу Юсев, след като защитата на врачани увисна, но стражът отново хипнотизира нападателя и той би в аут. Само 3 минути по-късно Антони Иванов отправи коварен удар, а Юсев изби топката, която се удари в дясната гледа и се върна на терена. В 40-та мин. Иванов центрира за Христов, чийто удар премина на сантиметри от лявата греда.

Преди почивката Ботев не отправи шут в очертанията на вратата на гостите и се отчете с два удара на централния си защитник Петър Альошев – единият със задна ножица, а другият след фаул и рикошет топката излезе в корнер. Николай Ботев също опита да вкара, но шутът му от 22 метра мина край вратата на Станислав Антонов. Веднъж и пробив на дошлия на проби Любомир Десподов затрудни плевенската отбрана.

След почивката врачани излязоха по-мотивирани на терена, но не им стигна малко да открият резултата. В 53-та мин. Илиян Марчев проби отляво и центрира, но от 7 метра Николай Ботев би над вратата. Две минути по-късно Валдемар Стоянов беше изведен сам срещу вратаря на плевенчани, но Антонов парира удара. Вместо да вкарат гол обаче, врачани допуснаха две бързи попадения в мрежата си, които не успяха да върнат до края.

Заради заболявания в контролата не взеха участие Тихомир Найденов, Галин Найденов и Дилян Димитров, а Румен Рангелов получи травма на загрявката на „Ботев” и така и не влезе в спаринга.

БОТЕВ: Юсев, Марчев, Альошев, Каменов, Десподов, Петров, Цветков, Петков, Коен, Ботев, Гр.Георгиев /след почивката в игра влязоха: Митов, Атанасов, Илиев, Стоянов, М.Георгиев, Щерев, Стоянов, Дел Дженио/.

СПАРТАК: Ст.Антонов, Кънчев, Григоров, Стоянов, Ант.Иванов, Т.Тодоров, Христов, Кирев, Илиев, Шопов, Христов /като резерви влязоха още: Височков, Михайлов, Р.Петров, Димитров, Георгиев, В.Иванов, Дангуров, Л.Иванов, Пр.Антонов, Миленов/.

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Дангуров /77/, 0:2 Миленов /78/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Десподов /Б/; Григоров и Шопов /Сп/.

СТАДИОН: „Христо Ботев” /Криводол/ - 200 зрители.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Росен Гановски /Враца/.