Спартак 1918 преодоля без особени проблеми тима на Две могили в 23-ия кръг на Североизточна "В" група.

Лидерът в класирането контролираше двубоя през цялото време пред около 200 зрители в русенското село. Повече от 60 фенове пропътуваха разстоянието от Варна, за да подкрепят тима си. Спартаковци се справиха със съперника, въпреки отсъствието на важни фигури като Марин Петров и Боян Илиев.

В 12-та минута Георги Димитров се разписа с удар отдясно след асистенция на Георгиев при бърза контраатака. Спартак разви нападението след като домакините нанесоха опасен удар чрез Брайнов. Топката бе изнесена от аут, стигна до Георгиев, той намери Димитров, който откри.

През първата част домакините стигнаха само до един опасен удар на ветерана Ивайло Кирилов. Той стреля от пряк свободен, но вратарят Марков изби в корнер. В 58-тa минута Григор Георгиев удвои аванса след като получи добър пас в наказателното поле от Георги Костадинов.

В 67-тa минута Спартак реши напълно срещата. Георги Димитров се разписа за втори път в мача. Младият халф направи 3:0 от дузпа. За нарушението резервата Пламен Иванов бе съборен в наказателното поле.

Спартак 1918 остава убедителен лидер в класирането на Североизточна "В" група с 55 точки, а във вторник приема Бенковски (Бяла). Две могили остава пети с 34 точки.