Тежка загуба претърпя Велбъжд при гостуването си на лидера в Югозападната "В" група, Пирин Благоевград - 6:0. Владислав Златинов откри резултата в 7-ата минута от дузпа. Васил Туджаров, Александър Башлиев, Димитър Благов и Димитър Илиев също се разписаха във вратата на кюстендилци през първата част. Антонио Хаджииванов оформи крайния резултат 6:0, в 88-ата минута.

Пирин е лидер в класирането с 48 точки, а Велбъжд е на 11- то място, с 20 точки, колкото има и 12- тият Места.

Продължават лошите мачове за Германея- Сапарева баня през пролетния полусезон. Нова загуба, този път от Вихрен в Сандански с 3:1. Германея вече е на 14-то място, с 15 точки, след тях са само Ботев Ихтиман с 10 т. и Септември София с 6 т.

Миньор разгроми Струмска слава с 5:0, в дербито на Пернишка област. Миньор заемат 2- ро място с 41 точки, а Струмска слава са 13- ти, с 16 точки.