Третодивизионният тази година Локомотив Сф извъртя престижно реми 1:1 в контрола с миналогодишния евроучастник АЕЛ от Кипър. На комплекса Царско село пред 300 свои фенове Локомотив бе напълно равностоен и в края измъкна равенството.

Роберто Меска се възползва от грешка в защита на Локомотив и откри в 53-ата минута. В 90-ата от фаул Ангел Маджиров наниза изравнителен гол за крайното 1:1.

Първото полувреме премина при игра в центъра и груби действия на кипърците, които още в 15-ата минута контузиха Венцислав Гурков. Вследствие на твърдите действия на островитяните и отговоръг по-късно на локомотивци, реферът Георги Игнатов показа 7 жълти картона, от които 4 за АЕЛ.

Втората част голът на АЕЛ не промени равностойния характер на двубоя. В последните минути Локо Сф натисна и в 83-ата защитник на АЕЛ изчисти от голлинията. После Маджиров на два пъти се пробва от фаул и от втория опит от 28 метра изравни в 90-ата за крайното 1:1.

През второто полувреме пръскачките от съседното игрище се включиха и оплискаха на трибуната футболистите на АЕЛ, които не взеха участие в срещата.