Скандалният нападател Атанас Курдов вкара 3 гола и пропусна дузпа при завръщането си в Ботев Пловдив. „Жълто-черните” разгромиха с 5:2 третодивизионния Локомотив Септември в контролна среща, играна при отлични атмосферни условия и добър терен в с. Белозем.

„Канарчетата” имаха пълно превъзходство през целия мач и направиха над дузина пропуска пред вратата на съперника. Положенията се заредиха от самото начало, като близо до гола бяха Иван Танчовски, Георги Стефанов, Васил Гуджев и на няколко пъти Ридван Хаджифейзула.

Противно на логиката символичните гости поведоха с втората си атака в мача. В 37-ата минута Гюрсел Вели направи двойно подаване със съотборник и би покрай Николов за 0:1. 3 минути по-късно Ботев изравни, след като Ангел Рахов засече с глава в мрежата центриране на Гуджев.

След почивката в игра се появиха Атанас Курдов и младата надежда Тодор Неделев, които развинтиха футболистите на Локомотив. Още в 47 минута Курдов пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стефанов. Вратарят Петракиев, който отърва своите от срамен резултат отрази шута на нападателя от бялата точка.

След редица пропуски, Ботев дръпна в резултата чак в 71-ата минута след отлично изпълнение от фаул на 17-годишния Неделев. В последните 10 минути настана истинска голеада. Първо Курдов довкара удар на Стефанов в напречната греда в 81-ата минута за 3:1, а в ответната атака Спасов върна един гол за септемврийци и намали на 3:2.

3 минути преди края Танчовски изведе Курдов сам и той не сгреши за 4:2. В последната минута голаджията оформи своя хеттрик след асистенция на Илиан Христов – 5:2