Изпадналият в групата на аматьорите футболен отбор на Калиакра Каварна победи Провадия с 3:1 в контролна среща от  подготовката за първенството на Североизточна В група.

Това е  първа победа за играчите на младия наставник на тима от Каварна  Иван Райчев. В първите две контроли Калиакра загуби като домакин от Суворово с 2:4 и от Спартак Варна с 1:5.

Головете за Калиакра отбелязаха Румен Александров в 30-ата и  43-ата и Явор Въндев в 62-ата минута на мача. За гостите от  Провадия вкара Живко Бояджиев от дузпа в 88-ата минута.

До старта на първенството на 17 август Калиакра ще направи  още две проверки, и двете на чужд терен. На 2 август ще гостува  на отбора на Шумен и на 10 август на Тервел./БТА