Калиакра Каварна победи втородивизионния Спартак 1918 Варна с 3:2 в контролна среща по футбол, която се игра на тренировъчното игрище с изкуствено тревно покритие в Каварна.

Резултата откри тимът от Варна още в 5-ата минута на двубоя чрез румънеца Добре. Равенството 1:1 възстанови новакът от Калиакра Валериев в 25-ата, а десет минути по-късно съотборникът му Кожухаров вкара за 2:1.

Десет минути преди почивката Михайлов постигна трети гол за отбора на домакините. Крайният резултат 3:2 оформи в края на мача играч от Спартак 1918 от пряк свободен удар.

Следващата проверка на Спартак Варна е на 11 февруари срещу Локомотив Мездра в курорта Албена, а Калиакра ще гостува на 13 февруари на Несебър в Обзор.

Старши-треньорът на Калиакра Иван Райчев каза, че е удовлетворен от хода на подготовката на играчите си, но е най-доволен, че на този етап няма контузени играчи.