Николай Манчев и Георги Какалов се разписаха при завръщането си в състава на Ботев. Двамата играха цял мач при победата над Сокол (Марково) с 3:2 в турнира за аматьорската купа. Марин Бакалов пусна в игра доста експериментален състав, като даде почивка на 9 от обичайните титуляри.

Доскорошният футболист на ЦСКА откри от пряк свободен удар в 19-ата минута. Вратарят на домакините си вкара нелеп автогол, като не успя да спре върната към него топка. Десетина минути по-късно бившият играч на Ботев и юноша на Локо Пд – Иван Караманов, върна едно попадение с удар от границата на наказателното поле. В 59-ата, след поредица пропуски Какалов най-после вкара останал сам срещу вратаря. Димо Станков от Сокол вкара с глава и оформи крайното 2:3 в средата на второто полувреме.

Съставът на Ботев Пловдив: Петър Стоичков, Петко Фанев, Васил Василев, Илиян Енчев, Пейо Батинов, Николай Манчев, Красимир Кръстев (Светослав Асенов), Илиан Христов, Иван Площаков, Георги Какалов