Поредна убедителна победа записаха футболистите на Дунав. В среща от 14-ия кръг на Североизточната "В" група представителният мъжки отбор на "драконите" надделя над тима на Суворово с 13:0 на Градския стадион в Русе.

Дунавци започнаха по-активно и в първите минути гостите трудно успяваха да напуснат наказателното си поле. Така логично още в 6-ата минута се стигна и до първия гол в мача. Георги Чакъров бе изведен сам срещу противниковия вратар и не сгреши за 1:0. Само 8 минути след това отново той бе точен, като промуши топката между краката на вратаря Митко Недев.

"Драконите" направиха резултата класически след попадение на Мирослав Будинов. Още преди 35-ата минута русенският състав водеше с 5:0 след два гола на капитана Диян Димов.

Появилият се в игра на мястото на Чакъров Светослав Читаков направи 6:0 в 36-ата минута, а Михаил Милчев покачи на 7:0 три минути преди почивката.

Три минути след подновяването на играта отново централният бранител на дунавци отбеляза за 8:0, а 4 по-късно Диян Димов оформи своя хеттрик и резултатът набъбна на 9:0 за домакините.
Срещата се доиграваше, а междувременно гостите останаха с 9 играчи, след като двама от състава им напуснаха игра без на тяхно място да се появят други. В знак на солидарност, след извършени три смени в дунавските редици, един след друг играта напуснаха още Ивайло Раденцов, Николай Колев и Християн Кожухаров.

Това не попречи резултатът да се увеличава след попадения на Андреас Васев, Християн Кожухаров, Мартин Димов и Мартин Иванов за крайното 13:0.

С този успех "драконите" продължават да са убедителен лидер в класирането на Североизточната "В" група с актив от 40 точки и голова разлика 69:7. През следващата седмица те гостуват на Септември Тервел в мач от последния есенен кръг на първенството на 22 ноември.

Дунав Русе: Радосвет Христов, Николай Колев, Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов (53-Мартин Иванов), Диян Димов, Ивайло Раденцов, Андреас Васев, Християн Кожухаров, Георги Чакъров (30-Светослав Читаков), Мирослав Будинов (46-Йордан Димитров)