Убедителна победа с 6:1 постигнаха футболистите на Дунав Русе над осмия в Югоизточната "В" група Свиленград. Срещата се игра на "Колодрума" в южния град, съобщиха от русенския клуб.

Още през първата част дунавци водеха с 3:1. Попаденията в тяхна полза бяха дело на капитана Диян Димов, на Йордан Димитров и на Николай Колев. През втората част голове отбелязаха Атанас Атанасов, Юлиан Ненов и Георги Чакъров. "Мачът се игра при много добри условия и хубаво време.

Предвид показаното на терена, резултатът можеше да е дори двуцифрен. Този път атаката ни се справи много по-добре и съм много по-доволен от представянето на целия отбор", каза старши треньорът на Дунав Веселин Великов. На 30 януари русенският тим ще изиграе и последната контрола от лагера си в Стара Загора срещу Берое.

След това отборът се прибира в Русе, а от 6 до 16 февруари ще се включи в турнира "Балчик Къп", където е в предварителна група с Черно море, Ботев Враца и Интер Плачидол./БТА