Дунав победи Черноморец Бяла (обл. Варна) с 4:0 в 17-ия кръг на Североизточната В група. Мачът се игра на Градския стадон в Русе.

Преди началото на срещата с минута мълчание бе почетена паметта на бившия футболист и треньор на "драконите" Мирослав Миронов, който почина след тежко боледуване точно преди година - на 7 март 2014 г. В 11-та минута на таблото се появи и снимка на бившия дунавски номер 11 от края на 70-те и началото на 80-те години на миналия век, посрещната с аплодисменти и сълзи в очите от феновете.

Дунав бие в памен на Мирослав Миронов

източник: Пресслужба Дунав Русе

Мачът премина изцяло под диктовката на домакините. Още в 4-та минута Мирослав Будинов стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Само 2 минути по-късно обаче той не сгреши, след като засече с глава центриране в малкото наказателно поле на съперника и откри за 1:0.

Малко по-късно отново Будинов бе близо до попадение при идентично положение, но вратарят на съперника Добромир Господинов този път спаси вратата си. Националът на България по плажен футбол отрази през първата част удари и на Андреас Васев, Николай Колев, Йордан Димитров. В 30-та минута обаче бе безпомощен при поредното разбъркване пред неговата врата и Георги Чакъров удвои за 2:0. До почивката резултатът вече стана класически. Йордан Димитров оползотвори комбинация в наказателното поле на гостите за 3:0.

12 минути след подновяването на играта Георги Чакъров направи 4:0 с глава след атрактивно подаване също с глава на Йордан Димитров. До края резултатът остана непроменен.

Така русенският състав продължава уверено похода си към завръщането в професионалния футбол и вече има актив от 49 точки и голова разлика 78:7 след 17 кръга в Североизточната В група.

Дунав Русе: Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов, Николай Колев (65 мин. - Мартин Иванов), Диян Димов, Светослав Читаков (60 мин. - Денис Цолев), Йордан Димитров (73 мин. - Динко Станчев), Андреас Васев, Георги Чакъров, Мирослав Будинов.

Черноморец Бяла (обл. Варна): Добромир Господинов, Бойко Косев, Звездомир Троев, Димитър Кунев, Михаил Желев, Никола Христов, Калоян Цветков, Ерхан Хайредин, Георги Глушков, Марко Костич, Петър Велинов (12 мин. - Матио Димов).

В следващия кръг "драконите" гостуват в Кубрат на едноименния отбор на 14 март от 15 часа.