Димитровград продължава да играе силно в мачовете срещу пловдивския Ботев. В Голям извор „канарчетата” отново не успяха да победят, макар и в контролна среща, завършвайки наравно 1:1, информира football24.bg.

Димитровградчани откриха резултата още в 15-атa минута, когато след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на Илия Николов топката попадна в мрежата.

Веднага след това попадение Ботев натисна и стигна до гол в 38-ата минута. Тогава Тодор Неделев центрира от корнер, а топката попадна в Иван Танчовски, който изравни резултата.

Втората част бе доста скучна и опасностите пред двете врати липсваха. В 85-ата минута „канарчетата” можеше да стигнат до победата, когато трима играчи останаха сами срещу вратаря на Димитровград, но гол така и не падна.