Ботев Пловдив победи съгражданите си от Спартак с 2:1 в контролна среща на терена в село Черноземен. Двубоят завърши със саморазправа между фенове на „жълто-черните” и вратаря на „гладиаторите” Стефан Стойчев.

Спартак поведе в резултата с гол на Мартин Стефанов през второто полувреме, а Ботев стигна до обрата с голове на Курдов и Юсеинов в рамките на 60 секунди.

Първото полувреме беше равностойно, като чисти положения пред двете врати почти липсваха. Най-близо до гол за канарчетата бяха Васил Гуджев, Димитър Байрев и Светослав Асенов, докато за спартаклии шанс да се разпишат имаха Георги Стоянов, Йордан Христов и Филип Чипчев.

След почивката двата отбора се оказаха по-концентрирани в завършващата фаза и логично тогава паднаха и трите гола. Първо Георги Стоянов направи голям пропуск като от 5 метра не уцели вратата на Амбарцумян. Малко по-късно чисто положение пропусна и Атанас Курдов.

В 59-а минута Христов от Спартак проби отдясно и центрира в наказателното поле, където току що влезлият в игра Мартин Стефанов с плонж откри резултата.

10 минути по-късно Асенов центрира в наказателното поле на Спартак, Курдов овладя на гърди и с удар от въздуха простреля Стойчев за 1:1. Минута по-късно Иван Танчовски направи страхотен рейд през няколко футболисти и изведе Юсеинов, който стреля и с помощта на рикошет оформи крайното 2:1 за Ботев.

От тук до края на срещата на терена не се случи нищо интересно. Веднага след края на мача се стигна до сблъсък между юношата на „жълто-черните” Стефан Стойчев, който сега пази вратата на Спартак и фенове на Ботев. Нервите на Стойчев не издържаха и той налетя на запалянко, който го провокираше стража в последните минути на мача. Последва меле, при което вратарят и няколко фена си размениха удари, но след намесата на охраната, футболистите и двата щаба размириците бяха овладени за не повече от 2-3 минути. Веднага след това главният съдия Ивайло Бозев даде край на срещата.

Ботев: Армен Амбарцумян, Емил Аргиров, Николай Димитров, Ангел Рахов, Костадин Гаджалов, Иван Танчовски, Димитър Байрев, Васил Гуджев, Светослав Асенов, Георги Стефанов, Атанас Курдов (Ирфан Юсеинов, Ридван Хаджифейзула, Владимир Байрев, Петко Фанев, Васил Василев)

Спартак: Стефан Стойчев, Цветан Йотов, Камен Апостолов, Иван Димов, Асен Вълчев, Иван Мекиков, Христо Стаев, Андрей Андреев, Йордан Христов, Филип Чипчев, Георги Стефанов (Чудомир Григоров, Мартин Стефанов, Васил Стефанов, Пламен Коларов)