Ботев Пд завърши 1:1 с тима на Евроколеж в контролна  среща, състояла се в две части по 30 минути. Двубоят се игра на  стадиона на аматьорския клуб в село Оризари.

Домакините се  противопоставиха успешно на "канарчетата". Няколко пъти старши  треньорът на "жълто-черните" Велислав Вуцов се скара на своите футболисти заради мудната им игра. Първото положение Ботев  изтърва в 7-ата минута, когато след центриране на Иван Цветков  Алекс Колев на втора греда не можа да овладее топката и тя му бе  избита. След три минути Николай Павлов от домакините проби  отдясно, навърза няколко играчи, центрира, но Куртев и Николов  не засякоха топката.

В 14-ата минута Павлов пропиля най-чистото  положение сам срещу Михаил Иванов, като не успя да го преодолее.  При ответната атака Лъчезар Балтанов излезе сам срещу Стоянов би над вратата. Последваха два пропуска на Алекс Колев. Първо  след центриране на Данчо Христов нападателят стреля с глава  покрай вратата, а след това би над напречната греда. През втората част съперниците заиграха по-остро и се стигна  до голове.

В 48-ата минута Мариян Огнянов отбеляза с глава първото  попадение в срещата след центриране на Момчил Цветанов.  Евроколеж реагира бързо и изравни след като Николай Маринов в  53-ата минута изпълни отлично пряк свободен удар за 1:1 .

В 58-ата минута Иван Цветков пропусна най-чистото положение  в мача, след като от 2 метра прати топката в аут след центриране на Горан Галешич. След мача Велислав Вуцов отказа да говори с журналистите.  Промълви само: Не ми се говори! Ужас! Пълна катастрофа! След  това влезе в автобуса мълчалив./БТА