Ботев Пловдив се върна на пътя на победата след две поредни равенства за първенството и Купата на България. Футболистите на Марин Бакалов разгромиха с 6:0 отбора на Тунджа Ягода в среща от деветия кръг на Югоизточната В група.

Жълто-черните решиха всичко в своя полза още в първия четвърт час на двубоя. Головата серия откри Димитър Байрев в седмата минута с гол от близко разстояние. Пет минути по-късно Атанас Курдов удвои след центриране от ъглов удар след центриране на Стефан Учиков. В 15-ата Курдов асистира на Ридван Хаджифейзула, който направи резултата класически.

След няколко пропуска дежурния си гол отбеляза и тийнейджърът Илиян Христов в 41-ата. След почивката две попадения добави влезлият като резерва на Наско Курдов Иван Площаков.

Ботев Пловдив е лидер в Югоизточната В група с 25 точки пред Нефтохимик Бургас с 22. Третият тим, афиширал амбиции за Б група – Созопол, се издъни на свой терен и направи 1:1 с Марица Пловдив, оставайки на пета позиция с актив от 19 точки.