Ботев Ихтиман загуби първата си контролна среща преди започващия през август сезон в Югозападната "В" група. Момчетата на Валери Свиленов загубиха от играещия в "Б" група Локомотив Мездра като гост с 1:2.

През първото полувреме голове не паднаха, а в началото на второто полувреме Ботев откри резултата. Това стана в 50-ата минута, след като Спасов се разписа.

Домакините постигнаха обрат в последните 10 минути на срещата. В 80-ата минута Локомотив изравни след грешка на вратаря на ихтиманци, а в 87-ата минута мездренци отбелязаха и втори гол.

"Доволен съм от контролата независимо от поражението, все пак сме в подготовка от една седмица. Имаме 8 нови футболисти, които се представиха на ниво. Много съм доволен от представянето на Калоян Ангелов", заяви наставникът след мача.

Ботев ще продължи с тренировъчния процес, а на 11 юли (събота) от 17:00 часа на стадион "Христо Ботев" предстои поредната проверка, този път с Ботев Враца.