Ботев Ихтиман успя да излъже Германея Сапарева баня при гостуването си в среща от 5-ия кръг на Югозападната В група. Тимът на Валери Свиленов спечели с 2:1 и се измъкна от зоната на здрача, след като записа първа победа в първенството.

Двубоят започна нервно и за двата отбора предвид местата на двата отбора в класирането преди този мач. Сапаревци бяха с 1 точка, а Ботев с 0. В 30-ата минута съдията на срещата отмени гол за Ботев, след като топката тупна зад голлинията, но попадение не беше зачетено.

В 35-ата минута Петър Петров пропусна от изгодна ситуация, а в края на полувремето Германея успя да открие резултата.

През втората част Ботев се вдигна на щурм и стигна до изравняването с попадение на капитана на тима Ангел Лачов.

В 90-ата минута новото попълнение на Ботев - Янчо Андреев вкара победния гол и зарадва съотборниците си.

Така в класирането Ботев вече е на 14-а позиция с 3 точки, а в следващия кръг приема Сливнишки герой Сливница в неделя (13 септември) от 17:00 часа на стадион "Христо Ботев".