Третодивизионният Ботев Ихтиман започна ударно контролите си за 2016 година. Момчетата на Валери Свиленов победиха Сливнишки герой Сливница с категоричното 4:0 в двубой, който се игра в София.

Ихтиманци откриха резултата в 21-ата минута чрез Кристиян Николаев, а при този резултат 1:0 двата тима се оттеглиха на почивка.

През втората част Дарио Стоичков удвои пет минути след подновяването на играта. Петър Петров вкара от дузпа в 72-ата минута, а Диманов оформи крайния резултат в края на двубоя.

"Стояхме добре на терена, като се има предвид, че от началото на подготовката заложихме повече на физическото състояние и много малко с топка", коментира треньорът на Ботев след двубоя.

В следващата си контролна среща Ботев ще играе с Витоша Бистрица на 27 януари (сряда).

Съставът на Ботев: Стоян Маринов, Димитър Ялъмов, Мартин Василев, Пол Александров, Съни Икиде, Васко Велев, Янчо Андреев, Стоян Кадифчин, Петър Петров, Кристиян Николаев, Ангел Лачов (Милетко Христов,  Дарио Стоичков, Светослав Диманов, Костадин Иванов и Антон Цонев)