Ботев Ихтиман сътвори изненадата на 14-ия кръг на Югозападната В група. Тимът на Валери Свиленов победи Витоша Бистрица с 1:0 и нанесе първото поражение от игра на момчетата на Костадин Ангелов.

Бистричани имат и служебна загуба от ЦСКА с 0:3.

В 20-ата минута на срещата, която се игра в София Янчо Андреев навлезе в наказателното поле и стреля добре, откривайки резултата като прапарира вратаря на Витоша за 1:0.

Витоша създаде доста положения в опит да търси изравняването, но ихтиманци бяха заключили вратата си.

В 30-ата минута Петров изведе Андреев сам срещу вратаря, но бившият футболист на Локомотив София, пропусна да отбележи втори гол.

В последните минути на първото полувреме домакините владееха повече топката, но момчетата на Валери Свиленов се справиха със ситуациите пред вратата.

През втората част ихтиманци се дръпнаха назад, тъй като това беше тактическия замисъл на треньора, да играят на контраатаки и да се бранят здраво.

В крайна сметка това даде резултат и Ботев спечели двубоя. В класирането Витоша запази второто си място с актив от 34 точки, а ихтиманци са на 14-ото място с актив от 11.

В следващия кръг Ботев е домакин на Велбъжд Кюстендил на 15 ноември, а Витоша гостува на Сливнишки герой в Сливница.