Славия победи Монтана с 1:0, но въпреки това загуби шансовете си за място в баражите за Лига Европа, кръг преди края на мачовете от Втора осмица.

"Белите" ще се борят за оставане в Първа лига, придружени от днешния си съперник Монтана от група А.

Това стана факт, след резултата от другата среща от групата между Верея и Ботев Пловдив (3:1).

В последния кръг от този етап, Монтана приема Верея, а Ботев е домакин на Славия. За баражите ще се класират Верея и Ботев.

Това е десета поредна победа за Славия над Монтана.

Мачът Славия - Монтана следихме минута по минута в Gong.bg.

Славия бе категорично по-активният отбор в двубоя срещу Монтана в София, като започна да атакува от самото начало.

Само в първите десет минути от мача "белите" изпълниха четири ъглови удара, почти не излизаха от половината на съперника, но така и не направиха голово положение.

До края на първото полувреме ситуациите бяха изключителна рядкост, въпреки натиска на Славия.

В 36-та минута вратарят на Монтана Евгени Александров получи контузия при едно рисковано избиване на топката. Той получи медицинска помощ и доигра полувремето, но бе заменен на почивката, а след това бе откаран в болницата със съмнения за счупена ключица.

Монтана пък успя да отправи точен удар чак в 40-та минута.

По-острият отбор на терена все пак стигна до логично попадение в началото на второто полувреме.

Славия откри в 49-та минута, след груба грешка на Бамба, който остави Калоян Кръстев да пробие отляво. След това и Антони Иванов не се намеси добре, остави Кръстев да центрира успоредно на голлинията и от два метра за Стефан Велев остана да добави в мрежата.

Монтана продължи да бъде апатичен в нападение, като Костадин Дяков шутира от границата на наказателното поле в 72-та минута, без шанс да намери вратата.

Двубоят се доиграваше в последния четвърт час, в темпото, в което така или иначе преминаха повечето минути от него.

И Славия, и Монтана остават в дъното на Първа лига, и ще се борят до края на сезона за оставане в елита.