Септември София и Витоша Бистирца завършиха 0:0 в последния мач от 23-ия кръг на Първа лига, който се игра на националния стадион „Васил Левски“. Двата отбора представиха сериозна тактическа битка, а опасностите пред двамата вратари бяха малко.

Спортният директор на ЦСКА Кристиян Джарета присъства на трибуните на националния стадион „Васил Левски“ и след изявите на Септември, който е съперник на „червените“ в следващия кръг от шампионата.

Двата отбора играха предпазливо през първото полувреме, а положенията пред вратарите не бяха много.

Първият удар по посока на една от двете врати бе в 13-та минута. Здравко Димитров отправи удар от границата на наказателното поле на Витоша, но Християн Василев спаси. В 33-та минута Здравко Димитров направи добър пробив, след което стреля от малък ъгъл, а Християн Василев спаси без проблеми.

Стефан Христов отправи слаб удар в 38-та минута, Янко Георгиев спаси без проблеми.

Последната добра възможност за първото полувреме бе пред играчите на Септември в 45-та минута. Здравко Димитров стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Християн Василев.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. Двата отбора не предприемаха излишни рискове, а положенията бяха много малко.

Една от най-добрите възможности за Септември бе в 62-та минута, когато Асен Чандъров подаде към Кристофър Мандиангу, който отправи много хубав удар, но Християн Василев спаси.

Емил Гъргоров се появи в игра за Витоша Бистрица в 71-та минута. Той направи своя дебют за Витоша.

Емил Гъргоров стреля от фаул в 74-та минута, но встрани от левия стълб на вратата на Янко Георгиев.

Здравко Димитров отправи много хубав удар в 76-та минута, но Християн Василев плонжира и спаси.

Последната възможност в мача се откри пред футболистите на Септември. Глишик центрира остро в наказателното поле на Витоша, но Сахити не успя да засече топката.

Това е първа точка за Витоша Бистирца след подновяването на сезона, докато Септември няма загуба през 2019 година и няма дописнат гол.

Двата отбора имат по 21 точки, като Витоша е единадесети с по-добри показатели в директните мачове, а Септември е дванадесети.

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ – ВИТОША БИСТРИЦА 0:0

Септември (4-3-3): Янко Георгиев – Александър Башлиев, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Дарко Глишик –  Асен Чандъров, Фабиано Алвеш, Борис Галчев /к/– Георги Стоичков, Кристофър Мадиангу, Здравко Димитров

Старши треньори: Христо Арангелов и Мариян Христов

Витоша (4-4-2): Християн Василев – Тодор Гочев, Георги Купенов, Михаил Милчев, Юлиян Попев – Петко Цанков, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров, Четин Садула /к/ - Георги Амзин, Стефан Христов

Старши треньор: Росен Кирилов

Стадион: „Васил Левски” (София)

Главен съдия: Волен Чинков