Черно море регистрира седмата си победа през този сезон в Първа лига, надвивайки Етър с 1:0 в мач от 17-ия кръг от родния елит. Единственото попадение дойде през второто полувреме, когато след едва 67 секунди на терена, Радослав Василев порази вратата на „виолетовите”. Срещата бе изпълнена с много борба през цялото време, като това бе продиктувано от студеното време в морската столица на България.

Любопитен факт е, че това е първата победа на Черно море над Етър от 29 години насам във Варна.

Черно море - Етър 1:0

1:0 Радослав Василев 63'

В мразовитата варненска вечер двата отбора се впуснаха в тежка битка на „заледения” терен на „Тича”. Първата опасност бе във втората минута, когато Мартин Минчев овладя топката и центрира отляво към Аристоте Ндонгала. Той от своя страна върна към Жоржиньо, който бе на дузпата, но ударът премина над напречната греда на Иванов.

Последваха равностойни минути във Варна, като двата отбора избягваха атаки през центъра, разчитайки на набези по двете крила. Първата по-голяма опасност пък дойде в 24-ата минута. Ндонгала овладя вдясно и нанесе удар от дистанция, а ударът му майсторски бе отразен от Христо Иванов. Учудващо, но след намесата на стража на великотърновци не последва ъглов удар за „моряците”.

Последва териториална акция от страна на „виолетовите”, която пък се формулира с един удар на Иван Стоянов в 38-ата минута. В дадената минута добавено време на първата част пък Илиев центрира от свободен удар, а в наказателното поле на Етър се получи разбъркване. Топката се озова около Пламен Димов, който от броени метри не успя да довкара топката във вратата на Георги Китанов, а това бе и последният по-интересен епизод от първата част.

Втората част започна с осезаемо превъзходство в играта на Черно море, които наложиха волята си спрямо тази на Етър Велико Търново.

В рамките на три минути, между 53-ата и 56-ата, Черно море отправи три удара, но мерникът на варненци изневеряваше. В 59-ата пък комбинация между Боджадж и Колев можеше да завърши с гол за гостите от старопрестолния град, ала Георги Китанов усети продължението на комбинацията им и улови.

В 62-ата минута Илиан Илиев замени Васил Панайотов, за да пусне Радослав Василев. Нападателят на Черно море се нуждаеше от 85 секунди, за да реализира първия гол на „Тича”. Георги Илиев даде от центъра наляво за Мартин Минчев. Младокът овладя с коляно и си прати топката елегантно към аутлинията, проправяйки си място да центрира. Последва остро подаване на първа греда към Василев, който от много близо засече топката и зарадва хората, които уважиха работата на двата отбора на стадиона – 1:0.

В 73-ата пък Жоржиньо бе много близо до това да удвои актива на „моряците”. Бразилецът елиминира хубаво Пламен Гълъбов с едно движение и отправи удар през средата, който обаче завърши в левия страничен стълб на Иванов. Десет минути преди края на редовното време Етър беше много близо да изравни резултата срещу Черно море. Даниел Младенов центрира от корнер, а Пламен Димов и Пламен Гълъбов влязоха във въздушно единоборство. Топката някак падна зад двамата, където чакаше Артюнин. Той имаше предпоставки да "скъса мрежата" на Китанов, ала вместо това отправи ужасно слаб изстрел, който приключио в аут.

До края на срещата Черно море се прибра с по-защитни функции, а Георги Илиев отправи силен удар от дистанция, който бе отразен от Христо Иванов. Етър пък създаде бърза комбинация в добавеното време, а изстрел от воле на Флорент Боджадж приключи в обятията на Георги Китанов. Това бе и последният по-интересен момент от срещата.

С този си успех Черно море задмина Етър в класирането на Първа лига и вече е шести с 24 точки. Точно такъв актив имат и "виолетовите", но заради по-добрите си показатели в преките мачове помежду им, то варненците заемат по-предна позиция.

Черно море (4-2-3-1): Георги Китанов /в/ - Илиас Хасани, Мирослав Енчев, Виктор Генев (82' - Патрик Андраде), Пламен Димов – Петър Витанов, Васил Панайотов (62' - Радослав Василев) – Аристоте Ндонгала (90' - Георги Божилов), Георги Илиев, Мартин Минчев – Жоржиньо

Старши треньор: Илиан Илиев

Етър (4-2-3-1): Христо Иванов – Крум Стоянов, Артьом Артюнин, Пламен Гълъбов, Иван Скерлев – Никола Колев, Георги Сърмов – Иван Стоянов, Флорент Боджадж, Даниел Младенов (78' - Велко Батрович) – Иван Петков (67' - Чавдар Ивайлов)

Старши треньор: Красимир Балъков

Стадион: „Тича”, Варна

Съдия: Станислав Тодоров (Шумен)