Левски прекъсна серията си от лоши резултати напоследък. "Сините" се върнаха на победния път с успех над коравия Локомотив Пловдив на "Герена". На своя стадион те надделяха с 1:0.

Героят беше Жорди Гомес, който реализира единственото попадение с магическо изпълнение от пряк свободен удар от 25 метра в 38-та минута. Малко след това Иван Горанов беше изгонен с директен червен картон и левскарите играха над 50 минути с човек по-малко.

Въпреки това след почивката момчетата на Делио Роси изпуснаха поне пет чисти гола, а единственият шанс за целия мач за Локо дойде в последната минута на мача. Тогава гостите поискаха дузпа, претендирайки че Холмар Ейолфсон е играл с ръка, но Николай Йорданов замълча и не посочи бялата точка. Така Левски взе важните три точки.