Черно море сложи край на надеждите на Берое за класиране сред първите шест. „Моряците“ спечелиха с минималното 1:0 домакинството си на старозагорци от 22-ия кръг на Първа лига. Варненци играха много по-добре от своя съперник и заслужено се поздравиха с победата, още повече, че тя бе изкована с човек по-малко, тъй като Даниел Георгиев бе изгонен за втори жълт картон в началото на второто полувреме. Единственият гол в срещата реализира Борислав Балджийски в 81-та минута. ​

Черно море имаше надмощие през първото полувреме. Борислав Балджийски опита много интересно изпълнение от фаул в 22-та минута. Топката беше заложена пред наказателното поле, но леко вляво от вратата. Бившият играч на Славия опита с десния крак да завърти фалцово и ниско покрай стената, като ударът му обърса външната страна на мрежата.

Три минути по-късно Иван Коконов проби на скорост отдясно и стигна до аутлинията, след което центрира към първа греда. Там Марек Кузма и Бакари атакуваха топката, като словакът първи се добра до нея на границата на вратарското поле. Той обаче не успя да я насочи към вратата, а само я докосна леко. В 39-та минута Ондрей Сукуп реши да пробва късмета си с изстрел от близо 30 метра по диагонала. Топката прелетя встрани от десния стълб зад Перниш. В 43-та минута грешка в половината на Берое позволи на Марек Кузма да пробие централно към вратата. Той опита с финтове да заблуди Асен Георгиев и намери начин да стреля покрай него, но доста слабо и право в ръцете на Душан Перниш.

Черно море остана с човек по-малко на терена в 49-та минута, след като Даниел Георгиев бе изгонен за втори жълт картон. Георгиев влезе грубо в краката на Карлос Охене и бе изгонен от Стефан Апостолов.

Най-доброто положение за Берое в мача бе в 70-та минута, когато Мартин Райнов подаде към Жуниор Мапуку, който изскочи сам срещу Войтех Шром, но нападателят се забави с нанасянето на завършващия удар, а в последния момент Александър Цветков успя да го спре и да избие топката в корнер.

Георги Божилов се опита да изненада Шром с далечен удар в 79-та минута, но не намери очертанията на вратата на Черно море.

Победното попадение за Черно море падна в 81-та минута, когато Мартин Костадинов центрира в наказателното поле на Берое, където Бакари остана под топката, а Борислав Балджийски с премерен удар изпрати топката във вратата на Душан Перниш.

Берое можеше да изравни резултата в 87-та минута, когато Георги Божилов стреля с глава, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Войтех Шром.

Черно море: 30. Войтех Шром, 73. Ондржей Сукуп, 84. Тодор Паланков, 15. Траян Траянов, 4. Михаил Венков - 3. Даниел Георгиев, 6. Александър Цветков – 13. Иван Коконов, 9. Бакари, 70. Борислав Балджийски – 26. Марек Кузма

Берое: 12. Душан Перниш – 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов, 5. Асен Георгиев, 28. Веселин Пенев – 18. Атанас Зехиров, 3. Карлос Охене, 7. Мартин Райнов, 91. Ерик Почански – 17. Антон Карачанаков – 10. Жуниор Мапуку