Отборът на Черно море записа лесна победа над Миньор Перник с 2:0 на 1/16-финалите на турнира за Купата на България. „Моряците” предрешиха крайния изход от двубоя още в първите минути, когато вкараха и двете си попадения в срещата. Първо Стефан Велев даде преднина на своите в 7-ата минута, а Зе Гомеш удови десет минути по-късно.

Освен двата гола, футболистите на Илиан Илиев пропуснаха още куп положения. От своя страна тимът на Христо Янев бе бледо копие на отбора, който от началото на сезона записа някои отлични игри и не познаваше вкуса на загубата.

LAP.bg
20 снимки

Първият точен удар в мача дойде още в 3-ата минута, когато Виктор Попов стреля с глава след центриране отдясно, но вратарят на домакините не срещна трудности и спаси.  Алекс Георгиев обаче нямаше какво да направи четири минути по-късно, когато гостите поведоха. След страхотен пробив на Андраде по дясното крило, португалецът нахлу в наказателното поле и намери непокрития Стефан Велев, който стреля по земя в далечния ъгъл за 1:0.

След като поведе в резултата, тимът на гостите продължи да бъде по-активният на терена и този, който да създава по-сериозните опасности в мача. В 11-ата минута, този път след атака отляво, топката бе подадена в наказателното поле, където Зе Гомеш се пребори с двама защитници на Миньор, но мощният му удар от няколко метра спря от външната страна на мрежата.

В 17-ата минута ситуацията за „чуковете” стана още по-сложна. След неуспешен опит за изкуствена засада, Зе Гомеш бе изведен абсолютно сам срещу вратаря на домакините и с премерен удар от границата на пеналта увеличи преднината на „моряците”.

Едва в 28-ата минута домакините успяха да създадат нещо интересно пред противниковата врата. След хубаво центриране отдясно, Добромир Бонев се извиси в наказателното поле и стреля с глава, но прати топката в аут.

Малко по-късно Родриго Енрике стреля опасно от много добра позиция, но Алекс Георгиев успя да избие в ъглов удар. Още в следващата си атака, Черно море можеше да реализира трети гол, но стражът на домакините отново показа класа и спаси силен шут на Зе Гомеш.

В 60-ата минута Стефан Велев бе много близо до втори гол в мача. Той получи топката отдясно в наказателното поле, овладя и стреля от малък ъгъл, но този път не уцели рамката на вратата и коженото кълбо излезе в аут.  Родриго също имаше възможност да обстрелва вратата на „чуковете”, но стражът на домакините бе на мястото си и успя да спаси.

Пет минути преди края на редовното време Пабло Гарсия изведе отлично Андраде по левия фланг, който навлезе мощно в наказателното поле и стреля с левия крак, но Георгиев отново бе на мястото с и изби в ъглов удар.

FT МИНЬОР – ЧЕРНО МОРЕ 0:2

0:1 Стефан Велев 7', 0:2 Зе Гомеш 17'

Стадион: „Миньор”, Перник

Рефер: Георги Иванов, София

Миньор: 99 Алекс Георгиев,  4 Димитър Савов, 3 Антон Славчев, 24 Георги Купенов, 14 Четин Садула, 15 Емил   Ценов, 5 Веселин Васев, 13 Добромир Бонев, 20 Андреас Васев, 30 Божидар Васев, 10 Ивайло Димитров

Старши треньор: Христо Янев

Черно море: 22 Георги Георгиев, 3 Живко Атанасов, 28 Влатко Дробаров, 6 Виктор Попов, 32 Мартин Дичев, 23 Пабло Алварес Гарсия, 71 Васил Панайотов, 15 Леандро Ливраменто Андраде, 77 Стефан Велев, 72 Родриго Енрике 20 Жозе Гомеш

Старши треньор: Илиан Илиев