Отборът на Лудогорец отстрани тима на Спартак Варна от SESAME Купа на България и се класира за полуфиналите на надпреварата. Домакините се наложиха с 2:1 на своя „Хювефарма арена”, като домакините трябваше да правят пълен обрат на резултата, за да се поздравят с успеха.

„Соколите” поведоха чрез Александър Беолусов в 24-ата минута, но след попадения на Кайо Видал, който бе негов дебютен за разградчани, и Мануел Шоу през втората част, възпитаниците на Ивайло Петев не допуснаха изненада и оправдаха очакванията на фаворит.

start-photo.bg
68 снимки

Очаквано двубоят започна с натиск на домакините още от първата секунда. Първата добра ситуация за Лудогорец дойде още в 3-ата минута, когато дебютантът Кайо Видал бе съборен в близост до наказателното поле отляво на нападението на разградчани. Тодор Неделев центрира остро в наказателното поле, но негов съотборник не успя да засече топката и да отправи удар. Малко по-късно „орлите” стигнаха и до първи корнер, но и след него вратарят на гостите не бе затруднен.

Първият точен удар в срещата пък дойде близо четвърт час игра. Гостите от Спартак Варна организираха отлична контраатака, която бе започната от Родни Антуи. Той пое топката от собствената си половина, премина през трима бранители на домакините и подаде към Микелс отдясно. Крилото направи няколко крачки с топката и стреля по диагонала, но Слуга внимаваше и изби в ъглов удар.

lap.bg
23 снимки

Отговорът на Лудогорец дойде още в ответната атака. Игор Тиаго получи в наказателното пое и отправи хубав удар, но Дичевски изби в ъглов удар.

Интригата в мач се завърза изключително много в 25-ата минута, когато бе открит резултата. Противно на логиката първият гол в мача падна във вратата на домакините, които определено имаха териториален превес в първите моменти. Родни Антуи проби по лявото крило и потърси комбинация с Александър Беолусов. Густаво Нонато не действа солидно и в опит да избие коженото кълбо, го прати на пътя на молдовеца, който с премерен удар порази целта.

Две минути по-късно Лудогорец имаше страхотен шанс да изравни резултата, но ударът на Тодор Неделев от около 11 метра мина покрай вратата на Иван Дичевски.

Лудогорец реагира моментално след гола и бързо успя да изравни резултата. Това се случи в 38-ата минута, когато Кайо Видал вкара първия си гол с екипа на разградчани. Ивей Ромееш сгреши при изнасянето на топката отдясно и позволи на Якуб Пьотровски да му отнеме. Бранителят центрира много технично с външен фалц в наказателното поле, където Видал овладя и след трудно завъртане, успя да отправи точен удар и да изравни резултата.

До края на първата част двата тима не успяха да се изненадат отново и оставиха развръзката за второто полувреме.

В началото на втората част двата тима бяха доста предпазливи и не предприемаха излишни рискове. В 51-ата минута домакините стигнаха до нов удар в очертанията на противниковата вратата. След поредна грешка на Ивей Ромееш, Кайо Видал имаше възможност да стреля, но изстрелът му бе отразен от Дичевски.

В 56-ата минута Тодор Неделев получи неприятен удар и принудително напусна терена, а на негово място се появи Спас Делев.

Бърнард Текпетей имаше отлична възможност да направи пълен обрат на резултата в 63-ата минута. След хубаво центриране на Спас Делев от ъглов удар, Текпетей стреля с глава на близката греда, но прати топката право в тялото на вратаря на гостите, който изби.

Лудогорец все пак постигна своето и обърна нещата в своя полза в 75-ата минута. Резервата Мануел Шоу вкара уникално попадение, с което направи резултата 2:1 в полза на „орлите”. Дани Групер проби отляво и пусна пас във вратарското поле, където бранител на гостите изби. Топката обаче попадна в Шоу пред наказателното поле. Халфът обработи топката и с изключителен удар прати топката под напречната греда, оставяйки безпомощен вратаря на Спартак, който до този момент игра отлично.

След попадението на домакините, гостите от Варна тотално свалиха гарда и дори и не опитаха да застрашат по някакъв начин противниковия вратар, който през втората част нямаше никаква работа.

Така Лудогорец се превърна във втория полуфиналист в SESAME Купа на България след класирането на Локомотив София, който надделя над Славия.

FT • ЛУДОГОРЕЦ – СПАРТАК ВН 2:1

0:1 Беолусов 25'