Футболистите на Дунав отстъпиха с 0:1 на Локомотив (Горна  Оряховица) в мач реванш от 1/8-финалите на турнура за Купата на  България, съобщиха от русенския тим.  Двубоят се игра пред около 1000 зрители на Градския стадион в  Русе. Така след 1:1 в първия мач в Горна Оряховица напред в  турнира продължава Локомотив.

Домакините започнаха по-активно. Първото чисто положение за  отбелязване на гол обаче бе пред тяхната врата. Явор Генчев бе  намерен непокрит на границата на малкото наказателно поле в  осмата минута, но стреля слабо и ударът му бе париран от  Радосвет Христов.

След това дунавци упражниха натиск и на няколко пъти вратарят  на гостите Радослав Рашков се наложи да се намесва, за да опази  вратата си.  В 40-та минута Рашков отново спаси след удар на Ивайло  Раденцов от границата на наказателното поле. Малко по-късно  Мирослав Будинов и Георги Чакъров също бяха близо до гола, като  в единия случай и десния страничен стълб попречи на топката да  влезе във вратата на гостите. Втората част започна равностойно.

В 54-та минута обаче Илия  Карапетров се измъкна сам срещу Христов при контраатака на  "Локомотив" и се разписа за 0:1. Малко по-късно димка на агитката на Дунав прекъсна за няколко  минути двубоя. След подновяването на играта последва натиск на  русенския тим, но вратарят на гостите Рашков и бранителите пред  него неутрализираха опасностите, като в няколко ситуации и  късметът помогна на горнооряховските "железничари", които се  поздрaвиха с победата в края.

Дунав (Русе): Радосвет Христов, Николай Колев, Мартин  Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло  Раденцов, Андреас Васев, Християн Кожухаров (58 мин. - Йордан  Димитров), Георги Чакъров, Мирослав Будинов.

Локомотив (Горна Оряховица) - Радослав Рашков, Илия  Карапетров, Александър Горанов, Мариян Иванов, Атанас Фиданин,  Йордан Апостолов, Антоний Балъков, Явор Генчев (60 мин. - Атанас Димитров), Любомир Генчев (80 мин. - Иван Пенев), Янаки Смирнов (90 мин. - Николай Иванов), Красен Трифонов./БТА