Левски взе добър аванс от два гола срещу Ботев Пловдив в първия четвъртфинален мач за Купата на България, който се игра на стадион „Георги Аспарухов”. „Сините” се наложиха с 3:1 срещу „канарчетата” на връх 102-годишнината на пловдивския отбор. Ботев поведе в резултата след гол на Феребори Доре, но малко по-късно Кристовао Рамос изравни резултата. Другите два гола за Левски вкараха Дъстли Мюлдер и Валери Божинов.

Ботев започна по-силно мача, докато футболистите на Левски бяха стъписани. Това даде предимство на пловдивчани в центъра на терена. Те печелеха по-често единоборствата в центъра на терена в първите минути на мача. Още в 1-та минута Абел Анисе пробва да изненада Горан Блажевич с далечен удар, но топката премина далече от вратата на Левски. Три минути по-късно Феребори Доре пробва нов далечен удар, но Блажевич внимаваше и спаси без никакви проблеми. Именно Доре падна в 5-та минута в наказателното поле на Левски и имаше претенции за дузпа, но съдията Цветан Кръстев подмина ситуацията. В 9-та минута Анисе се опита да намери Доре в наказателното поле на Левски, до топката обаче стигна Хамза, който не успя добре да си я овладее и Блажевич я улови.

Левски постепенно успя да изравни играта. В 12-та минута Орлин Старокин навърза добре двама футболисти на Ботев, след което пусна към Валери Божинов, който падна в наказателното поле на Ботев и имаше претенции за дузпа, но съдията Цветан Кръстев показа играта да продължи.

Ботев поведе в резултата в 13-та минута, когато Йордан Христов центрира в наказателното поле на Левски, където Феребори Доре бе изпуснат от Даниел Димов и с глава прати топката във вратата на Горан Блажевич.

Левски изравни резултата в 15-та минута, когато Кристовао Рамос стреля от фаул, Адам Стаховяк докосна топката, която срещна напречната греда, след това се удари в главата му и влезе във вратата на Ботев.

Левски можеше да вкара втори гол в 21-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле на Ботев Пламен Крумов се оказа сам срещу Стаховяк, но не успя да го преодолее отблизо, а вратарят спаси.

Левски поведе в резултата в 25-та минута, когато Орлин Старокин подаде към Дъстли Мюлдер, който с диагонален удар от движение, от 15-16 метра прати топката в десния ъгъл на вратата на Адам Стаховяк.

„Сините” бяха близо до това да реализират трети гол в 33-та минута, когато Кристовао Рамос пусна перфектен пас към Валери Божинов, който овладя на гърди и излезе сам срещу Адам Стаховяк, но вратарят на Ботев спаси. След това Рафаел Бастош стреля, но неточно над напречната греда в аут.

Левски започна силно второто полувреме и бързо успя да вкара трети гол. В 49-та минута Дъстли Мюлдер подаде към Валери Божинов, който си овладя топката, финтира Александру Бенга, след което стреля и прати топката във вратата на Адам Стаховяк.

Четири минути по-късно Дъстли Мюлдер пробва дълъг извеждащ пас към Кристовао Рамос, но Адам Стаховяк излезе и изби топката с глава.

Доре имаше нови претенции за дузпа в 62-та минута. Той падна в наказателното поле на Левски след съприкосновение с Димов, но съдията Цветан Кръстев показа играта да продължи.

Рафаел Бастош направи много добър пробив в 64-та минута, след което стреля, но Адам Стаховяк плонжира и спаси.

Доре получи добър извеждащ пас в 65-та минута и излизаше сам срещу Горан Блажевич, но Аймен Белаид го настигна и успя да избие топката в корнер.

Феребори Доре стреля от фаул в 74-та минута, но право в ръцете на Горан Блажевич.

В последния четвърт час футболистите на Левски удържаха преднината си и не позволиха на Ботев да създаде големи опасности пред вратата на Горан Блажевич. Пловдивчани стигнаха само до няколко разбърквания пред вратата на „сините”.

Левски: 1. Горан Блажевич, 2. Дъстли Мюлдер, 3. Аймен Белаид, 25. Даниел Димов, 40. Рикардо Нунеш, 6. Орлин Старокин (к), 75. Кевин Бру, 71. Пламен Крумов (82’ – 21. Радослав Цонев), 16. Рафаел Бастош (66’ – 14. Мики Орачев), 28. Кристовао Рамос (66’ – 18. Борислав Цонев), 10. Валери Божинов.

Ботев Пловдив: 1. Адам Стаховяк, 11. Йордан Христов (к), 83. Сивар Спрокел (46’ – 6. Александру Бенга), 4. Сърджан Лукин, 14. Веселин Минев, 16. Томаш Иршак, 7. Мариян Огнянов (85’ – 22. Ромарио Кортзорг), 8, Александру Куртеан (68’ – 10. Вандер Виейра), 17. Абел Анисе, 9. Юнес Хамза, 3. Феребори Доре.