Локомотив София победи Пирин Благоевград с 2:0 на своя стадион в „Надежда“. Това е първа загуба на „орлетата“ от февруари месец насам, когато те загубиха от Черно море на своя „Христо Ботев“.

Дейвид Малембана откри с глава в края на първата част, а Антонио Вутов удвои през втората от дузпа.

С победата „железничарите“ се качиха на осмото място, събирайки 37 точки. Благоевградчани са четиринадесети с 21 пункта.

start-photo.bg
59 снимки

Началните минути минаха спокойно. Първият шут дойде в 11-ата минута. Смоленски стреля от въздуха, но много неточно. Минути по-късно се откри първа възможност пред вратата на Пирин -  Франса получи топката с гръб, освободи се от съперник и стреля към долния десен ъгъл, но не улучи.

Чак в 34-ата минута дойде следващият изстрел - Макрецкис опита късмета си от далечно разстояние, но стреля прекалено високо.

В края на полувремето Димо Бакалов стреля с глава след центриране от корнер на Антонио Вутов, но стигна само до корнер.

При втория последователен корнер обаче Локомотив откри - Дейвид Малембана прати топката в мрежата с глава, извисявайки се над персоналния си пазач - 1:0.

Няколко минути след старта на втората част Мартин Райнов също опита да изненада Ковальов от дистанция, но не намери вратата. В 79-ата Антонио Вутов обстрелва директно от корнер, но Ковальов внимаваше и изби.

LAP.bg
31 снимки

Десетина минути преди края на срещата Локомотив удвои. Карлос Франса бе съборен в наказателното поле, а Радослав Гидженов отсъди дузпа. Антонио Вутов се нагърби с изпълнението и не сбрка за 2:0.

FT / Локомотив София - Пирин Благоевград 2:0

1:0 Дейвид Малембана 45+1`

2:0 Антонио Вутов 81`

Локомотив София: 1 Бабукар Гайе, 44 Божидар Кацаров, 12 Бруно Франко, 33 Алан Диас, 5 Дейвид Малембана, 94 Юлиан Ненов, 89 Матеус Дуарте, 39 Антонио Вутов, 70 Димо Бакалов, 8 Мартин Райнов, 11 Карлос Франса

Старши треньор: Станислав Генчев

Пирин Благоевград: 12 Максим Ковальов, 38 Александър Дюлгеров, 11 Андрей Йорданов, 14 Даниил Кондраков, 8 Дмитро Семенив, 26 Иван Тасев, 72 Раян Сенхаджи, 10 Славчо Шоколаров, 18 Мартин Смоленски, 9 Преслав Йорданов, 20 Чебраилс Макрецкис

Старши треньор: Христо Янев