ЦСКА записа петата си победа в контролните срещи от подготвителния лагер на "червените" в Турция.

Момчетата на Стойчо Младенов победиха втория в румънското първенство -  Петролул Плоещ с 1:0, а победното попадение вкара Жоаким в 42-ата минута на срещата. Жуан Фелипе асистира на нападателя от Люксембург и той останал очи в очи с Песаня се справи с него.

В началните минути на срещата румънците започнаха по-активно като в 4-ата и 12-ата минута те изпълниха опасни преки свободни удари, но те не застрашиха стража Дивиш. В 18-ата минута Жуан Фелипе стреля над напречната греда. В 27-ата минута Жуан Фелипе стреля от няколко метра, но отбраната на румънците се справи. Към края на първото полувреме ЦСКА се активизира и застраши на няколко пъти вратата на Песаня. В 42-ата минута дойде и попадението на Жоаким, а асистенцията дойде от Жуан Фелипе.

На почивката Стойчо Младенов извърши 5 смени. Тунчев, Бергонси, Фортес, Фелипе и Иван Стоянов се появиха Причиненко, Кукоч, Сънди,  Николич и Тони Силва. Това даде отражение в играта на "червените", а опасностите и пред двете врати липсваха.

В 60-ата минута румънците имаха претенции за дузпа, но съдията подмина ситуацията. Все пак Пареш разтресе лявата греда на българската врата в 64-ата минута с удар от 24 метра. В последните минути Галчев и Николич нанесоха точни, но не опасни удари към резервния вратар на румънците Кобреа.

Така ЦСКА спечели мача с 1:0.

------------------------------------------------------------------------------------

Следвайте Ники Александров в личния му профил във Фейсбук

Ето как се разви срещата минута по минута:

1` - Начало на мача

4` - Пряк свободен удар в полза на Петролул. След изпълнението последва аут.

12 ` - Нов пряк свободен удар за румънския тим. След изпълнението на Пасторини Дивиш улови кълбото.

18` - Неточен удар на Жуан Фелипе, топката мина над напречната греда.

19` - Астафей стреля встрани от вратата на Дивиш.

20` - Жоаким получи жълт картон за нарушение в центъра на терена.

25` - Маринеску стреля от границата на наказателното поле в аут.

27` -  Жуан Фелипе стреля от опасна дистанция, спечели корнер, но след изпълнението румънците предотвратиха опасността.

34` - Жълт картон за Жоаким за нарушение срещу съперник на границата на наказателното поле на Петролул

35` - Атака за "червените", но Соарес не успя да пробие защитата на румънския тим

36` - Центриране на ЦСКА от дясно, но Жоаким остана под топката

40`- Пряк свободен удар за ЦСКА, след изпълнението му защитата на румънците се справи

42` - ГОЛ за ЦСКА. Жоаким препарира Песаня. Тунчев отне топката в половината на Петролул, подаде към Жуан Фелипе, който от своя страна намери Жоахим. Нападателят от Люксембург се пребори добре с бранител на румънците и очи в очи с вратаря на Петролул се разписа.

44` - Жълт картон за Бъркляча. Футболистът на ЦСКА задържа съперник и получи официално предупреждение

45` - Край на полувремето На почивката наставникът на "армейците" Стойчо Младенов извърши пет смени. На местата на Тунчев, Фортес, Бергонси, Фелипе и Иван Стоянов влязоха Причиненко, Кукоч, Сънди, Николич и Тони Силва.

46` - Начало на второто полувреме. Румънците започват от центъра

48` - Атака за Петролул, неуспешна

53` - Соарес получи лекарска помощ, след нарушение от страна на румънски футболист

60` - Футболист на Петролул падна в наказателното поле, но съдията остави играта да продължи

64` - Възможност за Петролул. Джордже Пареш отправи силен изстрел от 23-24 метра, който нацели лявата греда.

73` - Смяна на вратарите в Петролул. Кобреа се появи на терена, а Песаня отстъпи мястото си

80` - Нарушение в центъра на терена в полза на Петролул

83` - Корнер за Петролул. Бранител на ЦСКА се справи със ситуацията, изчиствайки топката напред

86` - Тончи Кукоч центрира в наказателното поле към Галчев, който стреля слабо и резервният вратар на Петролул улови кълбото.

88` - Слаб удар на Николич, който от няколко метра не затрудни Кобреа

90`  - Край на мача

Съставът на ЦСКА: Дивиш, Василев, Тунчев, Оршулич, Фортес, Бергонси, Бъркляча, Стоянов, Фелипе, Соарес, Жоаким

Петролул: Песаня, Алвес, Филип, Бета, Мурад Сатли, Астафей, Пасторини, Лаурентиу, Петелеу, Пареш, Василасе