Левски допусна тежко поражение от третия в Чехия Теплице. Момчетата от „Герена“ загубиха с 2:4, а основна причина за провала бе слабата игра във фаза защита. „Сините“ допуснаха много грешки в отбрана, което се оказа фатално.

Тони Здравков почна в състав Блажевич, Пламен Крумов, Пламен Димов, Павел Чмовш, Мики Орачев, Станислав Ангелов /капитан/, Кевин Бру, Борислав Цонев, Ларсен Туре, Антон Огнянов и Валери Божинов.

Двубоят стартира равностойно, като в първите минути сякаш Левски владееше по-трайно топката. Още в петата минута на срещата Валери Божинов създаде напрежение на защитник и вратаря Лукач, който все пак се справиха с една наглед лесна топка.

Чехите отвърнаха с удар на Нивалдо, който мина на две метра в страни от вратата на Горан Блажевич.

В десетата минути „сините“ стигнаха до първи ъглов удар. Огнянов центрира опасно, но вратарят на Теплице съумя да хване топката.

Левски допусна груба грешка в защита. В дясната зона на „синята“ отбрана българите не успяха да задържат топката. Ларсен Туре опита да я изнесе, но сбърка, топката беше подадена към Чаич, който стреля майсторски в горния ляв ъгъл за 1:0.

Левски можеше веднага да отвърне на удара. Антон Огнянов, който се понрави с играта си отне топката до ъгловото флагче. Бившият капитан на Любимец центрира на средна височина, но Валери Божинов не успя да играе добре с глава.

Пет минути по-късно Левски направи първата си отлична атака в мача. Станислав Ангелов пусна добър пас към Антон Огнянов, който елегантно чукна към Боби Цонев. Младият халф стреля, но Лукач спаси без особени проблеми.

Минута по-късно Левски пак изтърва чудесен шанс. Валери Божинов подаде находчиво към Огнянов, който елиминира вратаря, но си затвори ъгъла и защитник отби отправената към вратата топка.

В деветнайстата минута на срещата Валери Божинов ознаменува дебюта си за Левски с гол. Ларсен Туре нахлу по дясното крило и пусна пас към нападателя, който на празна врата се разписа.

Малко по-късно бившият нападател на Ювентус отново имаше шанс да стреля към вратата, но нацели защитник на Теплице.

„Синята“ защита отново се издъни в 25-та минута и Теплице поведе с 2:1. Автор на попадението бе Вуш, който бе изведен сам срещу вратата на Блажевич.

До края на първата част чехите затрудниха още един път вратаря на Левски. Хърватинът спаси изстрел на Хошек.

След почивката Пламен Илиев влезе на мястото на Горан Блажевич. Мюлдер замени младият Мики Орачев. Мирослав Иванов замени Крумов, а Макриев смени Божинов.

„Сините“ натиснаха в началото на второто полувреме. Мирослав Иванов направи невероятен пропуск. Ларсен Туре стреля мощно в наказателното поле, но уцели главата на футболист от Теплице. Топката стигна до Миро Иванов, който финтира защитник стреля към вратата, но защитник изби на метър от голлинията.

В 54-та минута Кевин Бру изпълни фаул пред наказателното поле на Теплице. Вратарят Лукач успя да спаси шута на французина.

Тони Здравков продължи с рокадите и на терена се появиха Орлин Старокин и Даниел Димов. Левски обаче продължи да прави грешки във фаза защита. Егон Вуш имаше чудесна възможност след като стигна без проблеми до наказателното поле, но стреля високо над вратата на Пламен Илиев.

В 68-та минута Мюлдер направи грешка, а след това холандецът извърши фаул и заслужено получи жълт картон от кипърския рефер.

Минута след това Ларсен Туре нахлу по десния фланг и пробва пас към Макриев, но топката беше избита в корнер.

В 71-та минута Левски пак допусна гол в своята врата. Вуш проби по лявото крило като надигра Мюлдер. Пусна топката към автора на първия гол Чаич, който стреля покрай няколко футболисти. Топката мина близо до вратаря Пламен Илиев, който не видя добре топката и допусна да влезе в мрежата му.

Играта на Левски в защита продължи да е колеблива и се стигна до нова възможност, която бе пропусната от Матула, който стреля в аут.

В 76-та минута Пламен Димов извърши фаул в наказателното поле и рефера отсъди дузпа за Теплице. Листинги застана зад топката и реализира за 4:1.

В 80-та минута Даниел Димов стреля хубаво с глава след корнер, но вратарят спаси. При създалото се меле Макриев не успя да се ориентира достатъчно добре.

Пет минути преди края на редовното време Радослав Цонев подаде добра топка в наказателното поле, но Макриев не успя да я засече.

Минута преди края на срещата Левски вкара втори гол. „Сините“ спечелиха фаул пред вратата на Теплице. Миро Иванов застана зад топката и я вкара майсторски с десния крак за 2:4.

Поражението бе второ за Левски от началото на подготовката. В трите си контроли „сините“ са допуснали цели девет попадения в своята врата.