Левски се изправи срещу третия в чешкото първенство Теплице. Двубоят бе втора проверка за „сините“ на кипърска територия и общо трети мач от старта на зимната подготовка. Мачът бе неофициален дебют на Валери Божинов с фланелката на Левски. Той ще носи номер 10. Двубоят стартира в 15.00 часа.

КР Левски - Теплице 2:4

7' Далечен диагонален удар на играч на Теплице, но неточен.

9' Корнер в полза на Левски, вратарят на Теплице скача над всички и лови.

11' Гол за Теплице. След грешка на Ларсен Туре, последва центриране по земя в наказателното поле на Левски, от точката на дузпата Чаич засече за 1:0.

16' Добра атака за Левски. Удар на Боби Цонев от границата на наказателното поле, вратарят на Теплице избива.

18' Много добър шанс за Антон Огнянов, който остана сам срещу вратаря, успя да го излъже, но скъси прекалено ъгъла, и ударът му се оказа в страни на мрежата.

20' Гол за Левски. Кевин Бру открадна топката в центъра на терена, подаде надясно към Ларсен Туре, той пусна към Валери Божинов, който отбеляза за 1:1.

22' Горан Блажевич се намеси на ниво, след удар в очертанията на вратата.

26' Гол за Теплице, след удар отблизо - 2:1.

30' Диагонален удар на Валери Божинов, но неточен.

40' Удар на Вуш от границата на наказателното поле, Горан Блажевич е стабилен под рамката и избива.

45' Фаул в полза на Теплице, на добра позиция, на ъгъла на нак.поле. Последва остро центриране - защитата на Левски се справя.

45' Край на първото полувреме.

--

46' Начало на второто полувреме. Мюлдер, Пл. Илиев, Макриев и Миров Иванов се появиха в игра.

51' Разбъркване в наказателното поле на Теплице, удар на Туре, но топката се отбива в главата на защитник, при вторият опит на Миро Иванов е неточен.

62' Орлин Старокин, Петков, Д. Димов влизат в игра.

71' Гол за Теплице. Вуш намери Чаич, който реализира гол за чехите за 3:1.

76' Гол от дузпа за Теплице, точен за чехите е Литсинги.

79' Удар с глава на Даниел Димов, вратарят изби, последва втори опит за Левски, но ударът на Макриев е неточен.

88' Гол за Левски. Мирослав Иванов бележи след директен удар от фаул.

Край на мача.

--

Старши треньорът на софиянци Тони Здравков стартира срещата със следния състав: на вратата е Горан Блажевич, а в защита ще действа карето Пламен Крумов, Станислав Ангелов, Павел Чмовш и Мики Орачев. В средата на терена от първата минути стартират Пламен Димов, Кевин Бру и Борислав Цонев. В предни позиции ще са поставени Ларсен Туре, Антон Огнянов и Валери Божинов.

Двубоят с Теплице пропускат Цветан Генков и Аймен Белаид, който скоро трябва да се върне в лагера на „сините“. Със сигурност Тони Здравков ще даде шанс на доста от футболистите да играят в спаринга със солидния чешки тим.