ЦСКА победи с минималното 1:0 Свиленград, в контролна среща, играна в пограничния град, където червените са на лагер.

Въпреки работния ден, към двубоя имаше голям интерес, като на стадион Колодрума бе изпълнен от 1800 зрители, чинно платили по 3 лева за билет за проверката.

Приятелската среща се игра в едно удължено полувреме от 60 минути и нормална втора част от 45 минути.

За 105 минути игра при прекрасно за футбол време възпитаниците на Йоан Андоне успяха да създадат четири-пет отлични голови положения, от които реализираха само едно. Единствената опасност, която домакините създадоха пред вратата на ЦСКА пък бе отменен заради засада гол.

ЦСКА започна силно мача и още в третата минута Мишел Платини стреля опасно, а вратарят Иванов с мъка изби в ъглов удар.

В 36-ата минута контузия получи Спас Делев, който се опита да достигне избита от отбраната на домакините топка. Травмата наложи той да бъде принудително заменен от Иван Стоянов.

В последните секунди на 60-минутната първа част армейците пропуснаха чисто голово положение. Румен Трифонов центрира, а Даниел Панку засече топката, но право в ръцете на вратаря на Свиленград.

На почивката Йоан Андоне замени целия си тим, с изключение на Иван Стоянов, който замени контузилия се Делев малко по-рано. Съставът на домакините също претърпя сериозни промени на почивката.

ЦСКА стигна до гол в 67-ата минута. Перфектно извеждащо подаване на Светослав Петров намери Дормушали Саидходжа, който останал сам срещу вратаря не сбърка.

В 73-ата минута пък бе най-чистото положение за Свиленград. Гол на Христов обаче бе отменен заради засада, въпреки силното негодувание на публиката на Колодрума.

Малко по-късно Маркиньос хитро подаде на Йордан Минев, който от малкото наказателно поле би във вратаря.

Гостите можеха да стигнат до втори гол в предпоследната 104-а минута, когато Руи Мигел подаде на Маркиньос, бразилецът от движение засече, но вратарят на Свиленград спаси.

Съставът на ЦСКА:

Първи 60 минути: 1.Чавдаров, 2.Виданов, 29.Митрески, 19.Попов, 31.Трифонов, 5. Янчев, 18. Галчев (30'- 20.Манчев), 23. Панку, 17. Петре, 77. Делев (40’ – 73.Иван Стоянов), 22. Платини;

Втори 45 минути: 12. Караджов, 52. Минев, 32. Морозс, 15. Иванов, 4. К. Стоянов, 14. Св. Петров, 21. Янев, 28. Маркиньос, 73. Ив. Стоянов, 99. Саидходжа, 17. Руи Мигел.