Видима Раковски и Спартак направиха самоубийствено реми в дерби мач, касаещ оставането в групата на майсторите. И двата отбора положиха максимум усилия, които обаче не им позволиха да напуснат терена усмихнати.

При първата си атака варненци получиха право да изпълнят ъглов удар. След неговото изпълнение защитникът Венцеслав Маринов се възползва от лошо построената отбрана на домакините и с глава откри резултата.

След гола отборът на Видима Раковски показа познатия си психологически срив, от който излезе чак към 40-та минута. Тогава Лахчев от пряк свободен удар изстреля бомбен шут, който вратарят Радостин Станев виртуозно изби в ъглов удар.

При последвалото центриране Микиков показа съобразителност, стреля с глава, но топката срещна страничната греда.

Тези положения дадоха импулс на севлиевци и те тръгнаха масирано в атака и в 45-минута, отново след ъглов удар, както при гола на Спартак, Мартин Христов остана непокрит и с глава изравни резултата.

През втората част в отбора на Видима Раковски влезе дълго лекуващото се острие Искрен Писаров. Играта се пренесе изцяло пред вратата на соколите, но нападателите на домакините в завършващата фаза проявиха учудваща неточност, като проиграха 5-6 чисти голови положения.

Така и двата отбора не можаха да спечелят трите точки, като от равния мач може би малко по-доволни останаха гостите.