ЦСКА завърши 3:3 в редовното време срещу Заглебие Любин във финала на приятелски турнир "Голд сити", но при последвалите дузпи играчите на Миодраг Йешич отстъпиха с 5:6.

Българите имаха повече и по-чистите положения в мача, като до 73-ата минута дори водеха с 3:1 на 11-ия в полското първенство. За символичните гости като титуляри започнаха бившите "армейци" Александър Тунчев и Павел Виданов, но първият се контузи в 25-ата минута и бе заменен принудително.

"Червените" започнаха с Анатоли Господинов на вратата, а защитното каре пред него бе съставено от капитана Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов и Михаил Венков. Лукас Саша и Абел Анисе отново си партнираха като вътрешни халфове, а пред тях като атакуващ халф действаше Ивайло Чочев. Серж Нюаджи и Сержиньо пробиваха по крилата, докато Мартин Камбуров игра сам в предни позиции.

Първият шанс в мача бе за Заглебие, когато Господинов бе притиснат от Малковски и Ковалчук, но за негов късмет топката излезев аут. ЦСКА отвърна с хубав удар на Сержиньо, при който Немойнесу изчисти пред голлинията.

В крайна сметка по-добрата игра на българите даде резултата и в 32-ата те излязоха напред, след като Апостол Попов засече с глава центиране на Лукас Саша. Авансът им обаче оцеля само 2 минути. В ответната атака Заглебие стигна до пряк свободен удар на удобна позиция, а Роберт Йеж заби топката в долния десен ъгъл.

На почивката Йешич направи 5 промени, като смени вратаря Господинов с Божидар Стойчев, а в игра се появиха Илиас Кириакидис и Нджонго Присо. Последният можеше буквално да се разпише с първия си досег до топката, но шутът му срещна лявата греда.

Следващите минути обаче бяха за Заглебие, като на два пъти феноменални намеси на Стойчев запазиха равенството. При втората от тях вратарят успя последователно да отрази удари на Йеж и Малковски.

ЦСКА поведе в 58-ата, когато Кириакидис прехвърли вратаря от пряк свободен удар, като получи и лека помощ от силния вятър, който затрудняваше футболистите през всичките 90 минути.

Попадението изненада Заглебие и много бързо "армейците" стигнаха до нов гол. в 64-ата Серж Нюаджи се ориентира най-добре при разбъркване след ъглов удар и преодоля Глива за 3:1.

Поляците намалиха до 3:2 в 73-ата, когато крайният защитник Немойнесу завърши многоходова акция със силен удар. Малко преди него пък Вилек разтресе гредата.

Последваха серия пропуски за ЦСКА, като Чочев също разтресе рамката на вратата, за да се стигне до 90-ата минута, когато Заглебие получи правото да изпълни дузпа. Билек реализира и победителят в турнира трябваше да се реши с още удари от бялата точка.

Станко Йовчев пропусна първата дузпа за българите, а след него Виданов не показа сантименти и се разписа срещу бившия си тим. При четвъртата дузпа Трохим удари лявата греда, а при последните от задължителните пет направиха Венков и Вилчек - 6:6.

Осмата дузпа се оказа фатална за ЦСКА, като Глива хвана удара на Васил Попов, а след това сам се нагърби с отговорността и вкара решителния гол за крайното 9:8.

ВИЖТЕ ВИДЕОТО ОТ МАЧА ТУК!

Най-интересните положения от мача можете да видите тук:

Чочев и Лира бележат за 8:8, но след това Глива хваща удара на Васил Попов. След това стражът сам застана зад топката и вкара - 8:9! Заглебие спечели финала!

Билек запази хладнокръвие и преодоля Стойчев - 7:7. Чакат ни още дузпи.

Долапчиев изпълнява петата дузпа за ЦСКА и е точен - 7:6.

Вилчек този път пропуска от бялата точка.

Венков бие право в тялото на Глива - все още е 6:6

Трохим улучи лявата греда и запазва равенството.

Присо също е точен - 6:6.

Бляд бележи за поляците - 5:6.

Илиас Кириакидис заблуди вратаря и вкара - 5:5.

Скрижац е точен за Заглебие.

Лукас Саша бележи за "армейците".

Павел Виданов е точен срещу бившия си тим.

ЦСКА първи ще стреля от бялата точка. Станко Йовчев обаче пропуска.

КРАЙ НА МАЧА. Победителят ще бъде определен след изпълнение на дузпи

90' - Гол за Заглебие - 3:3! Резервата Вилчек бе точен от дузпа.

86' - Присо спринтира към вратата на Заглебие и подаде встрани към Долапчиев, но младокът не уцели вратата.

84' - Още една греда за ЦСКА! Хубав индивидуален пробив на Долапчиев завърши с плътен шут, който разтресе рамката на вратата.

73' - Заглебие намалява - 3:2! Коста Намойнесу завърши продължителна атака на своите с тежък удар по диагонала.

71' - Хубава контраатака на ЦСКА завърши с удар на Чочев, който бе блокиран. Топката отиде при Сержиньо, който също стреля, но малко над гредата.

67' - Греда за Заглебие! Опасна атака на поляците завърши с хубав шут на Вилчек, който се отби от страничната греда и излезе в аут.

64' - Нов гол за ЦСКА - 3:1! След центриране от ъглов удар в наказателното поле на Заглебие се заформи голямо разбъркване, а Серж Нюаджи бе най-съобразителен и опъна мрежата зад Глива.

63' - Сержиньо опита да прехвърли Глива отдалеч, но ударът му не попадна във вратата.

58' - Гол за ЦСКА - 2:1! Илиас Кириакидис бележи от пряк свободен удар, след като успя да прехвърли вратаря Глива.

52' - Още една изумителна намеса на Стойчев! Вратарят на ЦСКА направи страхотно двойно спасяване, като отрази последователно удари на Малковски и Йеж.

49' - Резервният страж Божидар Стойчев отрази по изключителен начин опасен удар на Йеж.

47' - Греда за ЦСКА! Присо стреля мощно, но кълбото отскочи от левия стълб.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУРВЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

44' - Анисе нахлува в наказателното поле, където е съборен, но реферът оставя играта да продължи.

40' - Малковски стреля силно, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

34' - Заглебие изравни - 1:1! Малко след като българите откриха, поляците получиха пряк свободен удар на удобна позиция и Роберт Йеж прониза долния десен ъгъл на вратата.

32' - Гол за ЦСКА - 1:0! Апостол Попов бележи с глава след хубаво центриране на Лукас Саша!

31' - Венков опита остро центриране в наказателното отляво, при което останаха съмнения, че бранител на Заглебие играе с ръка в накаателното поле. Съдията обаче показа жълт картон на Венков заради протестите му.

27' - Чочев стреля технично от пряк свободен удар, но топката премина покрай лявата греда.

25' - Очевидно Александър Тунчев е получил травма. Българинът отстъпи мястото си на Мислав Коморски.

23' - Бандаловски проби отдясно и центрира, но Тунчев надскочи Чочев за високата топка.

14' - Грешка при изнасянето на топката доведе до контраатака за ЦСКА. Бандаловски и Камбуров комбинираха добре, но шутът на нападателя не затрудни Глива.

12' - Сержиньо стреля много опасно, но Коста се хвърли на шпагат и изби топката пред голлинията.

6' - Грешка на вратаря Господинов едва не доведе до гол за поляците. Стражът бе пресиран от Ковалчук и Малковски, но за негов късмет топката излезе в аут.

4' - След изпълнение на ъглов удар топката попадна в Апостол Попов, който стреля, но играч на Заглебие застана на пътя на топката.

НАЧАЛО НА МАЧА

Стартовият състав на ЦСКА:

1. Анатоли Господинов (85. Стойчев - 46'); 11. Иван Бандаловски – к (30. Попов - 75'), 19. Апостол Попов (55. Кириакидис - 46'), 66. Пламен Крачунов (25. Грънчов - 46'), 4. Михаил Венков, 8. Лукас Саша, 17. Анисе (21. Василев - 46'), 10. Сержиньо (15. Йовчев - 88'), 14. Серж Нюаджи (45. Долапчиев - 75'), 18. Ивайло Чочев, 22. Мартин Камбуров (99. Присо - 46')

резерви:

85. Божидар Стойчев; 6. Костадин Стоянов, 30. Васил Попов, 31. Юлиян Илиянов, 21. Венцислав Василев, 25. Ангел Грънчов, 55. Илияс Кириакидис, 7. Петър Витанов, 99. Нджонго Присо, 15. Станко Йовчев, 45. Григор Долапчиев.

Стартовият състав на Заглебие:

30. Михал Глива; 33. Александър Тунчев (13. Мислав Коморски - 25'), 18. Павел Виданов, 7. Иржи Билек - к, 2. Коста Намойнесу, 17. Адриан Раковски (9. Войчех Трохим - 70'), 25. Лукаш Ханзел (Екуеме - 46'), 86. Роберт Йеж (88. Камил Вилчек - 60'), 20. Давид Абво (15. Адриан Бляд - 46'), 19. Мачей Малковски (16. Елтон Лира - 46'), 14. Дамян Ковалчук (99. Симон Скрижиац - 60')