Футболистите на Левски юноши старша възраст, родени 1993 година, отстраниха ЦСКА в полуфинален мач от турнира за Купата на БФС.

Сините победиха с 2:0, като головете вкараха през първото полувреме Тодор Чаворски в деветата минута и Илия Мунин в 39-ата.

Още в 3-ата минута многобройната публика видя първото положение пред вратата на ЦСКА. Тодор Чаворски бе изведен сам срещу вратаря Красимир Иванов, но се забави да шутира и топката му бе избита от защитник.

В 9-ата минута Чаворски вкара с удар с глава, след като топката му бе центрирана отляво от Доменик Аврамов.

След четвърт час игра в ЦСКА извършиха принудителна смяна, след като Георги Цветанов се контузи, а Борис Илиев влезе на негово място.

След удар на Владо Иванов пък топката бе избита от вратаря на Левски Димитър Илиев. Първият жълт картон в мача получи Жак Коен от Левски, след това в жълто бяха декорирани още Доменик Аврамов, Георги Йонев, Тодор Гочев и Николай Иванов от Левски и Калоян Бонев от ЦСКА.

В 28-ата минута Николай Иванов от Левски от чиста позиция би и прати топката високо над напречната греда.

В 39-ата минута Илия Мунин покачи на 2:0 след като вкара след удар с глава.

През второто полувреме темпото на игра поспадна и положенията пред двете врати не бяха много.

В 68-ата минута играчите на ЦСКА поискаха дузпа за игра с ръка на футболист на Левски в наказателното поле на „сините“, но главния съдия Вихрен Манев не отсъди нарушение.

Минута по-късно след удар с глава на Йордан Димитров, вратарят на Левски Митко Илиев успя да улови топката.

В 75-ата минута бе най-чистото положение за гол в полза на ЦСКА. Никола Георгиев, който бе преди време и в Левски, излъга защитник и отблизо и под ъгъл, прати топката в мрежата, но встрани от вратата.

Ето и съставите на двата отбора:

Левски (набор 1993): Илиев, Мунин, Павлов, Гочев, Попадиин, Яначков, Аврамов (78’-Йонев), Ангелов (76’-Б.Димитров) , Коен, Иванов- 65 Стоичков, Чаворски (87’-Николаев).

ЦСКА (набор 1993): Кр.Иванов, Цветанов (15’-Илиев), Бонев, Тодоров, Димитров, Божилов, Георгиев, М.Иванов, Василев (74’-Кр.Димитров), Вл.Иванов, Стойчев (40’-Кр.Петров).

В другия полуфинал Литекс победи Славия с 5:1 в Ловеч. На финала за Купата на БФС се срещат Левски и Литекс.