Отборът на ЦСКА записа гръмка победа в поредната си контрола. Червените се наложиха с 5:0 над втородивизионния Чавдар Ертополе в мач, който се проведе на стадион „Българска армия“. Двубоят бе закрит за фенове.

Участие в срещата взеха предимно футболисти, които все още нямат право да играят в официални срещи на ЦСКА, заради липса на картотека. С два гола се отчете Мишел Платини, по един реализираха Сержиньо, Михаил Венков и Тасио.

Стойчо Младенов заложи на схемата 4-2-3-1 в началото на срещата, със следния състав: защитници, отдясно-наляво - Родригес, Тенгариня, Бенжелюн, Венков; вътрешни полузащитници – Кириакидис и Пакурар, по крилата - Нюаджи и Скиорли, а Сержиньо застана зад нападателя Мишел Платини.

Срещата протече изцяло под диктовката на ЦСКА, без да последват никакви изненади от Чавдар през целия мач. Още до 7-та минута червените вече водеха с 2:0 на своя спаринг-съперник.

Още в 4-та минута, след центриране отдясно на аржентинското попълнение на ЦСКА Скиорли, Платини с глава вкара за 1:0. Само 3 минути по-късно Сержиньо бе изведен от дълбочина, в изгодна позиция, и със силен шут по диагонала вкара втория гол в мача.

В 17-та минута след ъглов удар за червените, Мишел Платини засече с глава, но топката се удари в десния стълб.

Преди почивката ЦСКА вече водеше с класически резултат – 3:0. Михаил Венков реализира след силен шут по диагонала.

Преди старта на втората част, Стойчо Младенов направи две смени. В игра се появига вратарят Господинов и Тасио. Именно последният разкри потенциала си само 50 секунди след влизането си на терена. Той получи пас между защшитниците на гостите, премина през бранител и вратар и вкара за 4:0.

Крайният резултат – 5:0 бе оформен в 48-та минута. Мишел Платини получи топката в наказателното поле, стреля, вратарят изби, но при добавката Платини отбеляза последния гол в мача.

Последвалите множество смени разпокъсаха играта, с което и възможностите на двата тима да отбележат повече попадения.