ЦСКА победи Левски с 3:1 в голямото дерби на българския футбол. На „Георги Аспарухов” „червените” показаха много добра и хитра игра, с която напълно надиграха своя съперник. Левскарите от своя страна изиграха ужасно безидеен мач, в който почти всички основни футболисти изневериха с играта си и заслужено бяха унижени на своя стадион от вечния съперник.

ВИЖТЕ ПОПАДЕНИЯТА!

Мишел Платини на два пъти (33’ и 48’), както и Апостол Попов (65’) донесоха успеха на „червените”, а почетното попадение за Левски бе дело на Костадин Стоянов в 74-а минута, когато бранителят си отбеляза автогол.

Първата част на „Георги Аспарухов” премина при превъзходство на „червените”, които съвсем заслужено поведоха в резултата.

Двубоят започна с лек домакински начин, който се изрази в удар на Дани Младенов в тялото на Караджов и шут в аут на Гаджев. Постепенно обаче гостите поеха инициативата и сериозно заградиха вратата на Митрев.

В 12-а минута Платини мина през двама в синьо и стреля опасно, Митрев се прояви доста неубедително, като не успя да улови топката, която само леко се отклони от тялото му и излезе на сантиметри в аут.

В следващата атака пък Маркиньос стреля опасно с глава над вратата на Митрев. Отново бразилецът бе близо до гола в 22-а минута, когато от фаул стреля опасно, но извън рамките на вратата.

Левски успя на свой ред да създаде няколко опасности, но точно когато „сините” бяха в подем падна и голът за ЦСКА. В 33-а минута топката бе подадена дълбоко в половината на Левски, Грийн и Милиев се разминаха с топката, след което при опита си да улови, Митрев се удари в Милиев. Топката стигна до Платини, който в купа от играчи успя да промуши топката във вратата на Левски.

До края на полувремето „сините” не можаха да намерят отговор на гола и продължиха с безидейната си игра.

На почивката всички привърженици на ЦСКА бяха изведени от стадиона заради счупени огради и няколко ранени полицаи. Така мачът продължи без „червени” фенове на стадиона.

Второто полувреме започна ужасяващо за левскарите, които допуснаха втори гол в 48-а минута. Прострелно центриране в наказателното поле на Левски мина през купа от играчи, топката стигна до аутлинията, където бе Грегъри Нелсън. Халфът веднага намери оставения непокрит Платини, бразилецът засече перфектно топката и вкара втория си гол в мача.

Попадението тотално шокира домакините, които така и не намериха начин да се противопоставят на своя съперник.

В 65-а минута ЦСКА стигна до трети гол. Александър Тонев подаде в наказателното поле, където бранителят Апостол Попов бе оставен сам и без проблеми направи резултата 3:0.

В следващите минути Христо Йовов и Александър Тонев получиха директни червени картони след сериозно сдърпване между двата отбора.

Левски все пак стигна, макар и много щастливо, до почетен гол в 74-а минута. След пас с глава на Тасевски, топката попадна в Дембеле, който шутира от малък ъгъл. Топката се удари в крака на Костадин Стоянов и заблуди Иван Караджов, който не успя да предотврати автогола.

В следващите минути левскарите се опитаха да стигнат до нов гол, но хаотичният им натиск не доведе до нищо и в крайна сметка двубоят завърши с успех 3:1 на ЦСКА.