ЦСКА стартира с класическа победа в проверките си от зимния подготвителен лагер. „Червените” победиха с 3:0 Вихрен Сандански в мач, който се игра в базата на „армейците” в Ксанти.

ВИЖТЕ ПОДРОБЕН РЕПОРТАЖ ОТ КОНТРОЛАТА МЕЖДУ ЦСКА И ВИХРЕН ТУК!

През първото полувреме старши треньорът на ЦСКА Милен Радуканов пусна в игра следните единадесет: 12. Караджов, 4. К. Стоянов, 6. Акуаро, 25. Минев, 18. Галчев, 24. Тонев, 35. Амзин, 10. Трекаричи, 32. Платини, 39. Бахъров, 36. Каптиев.

„Армейците” играха по-добре през първите 45 минути, когато създадоха няколко опасни положения и паднаха два от головете.

В 15-та минута Галчев центрира от пряк свободен удар, след което Костадин Стоянов засече топката с глава и я прати в мрежата, но бе маркирана засада.

Последваха два пропуска на Трекаричи и Тонев, а Бахтерлиев демонстрира добър рефлекс и спаси ударите им.

Вихрен можеше да изравни резултата в 21-та минута, когато Гущеров излезе сам срещу вратаря Иван Караджов след грешка в защитата на ЦСКА, но бе затворен добре от червения страж и не успя да реализира.

ЦСКА все пак успя да поведе в резултата в 23-та минута, когато след бързо изпълнение на статично положение отляво, топката бе центрирана към наказателното поле на Вихрен, където Костадин Стоянов засече топката и я прати във вратата на Бахтерлиев.

Тонев получи контузия в 37-та минута и бе заменен принудително.

ЦСКА удвои своята преднина в 40-та минута, когато Галчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Вихрен, където нито един футболист не успя да засече топката, която излъга Бахтерлиев и влезе в далечния му ъгъл.

През второто полувреме в игра за ЦСКА се появиха: 1. Чавдаров 2. Виданов 8. Трифанов 11. Бандаловски 19. Попов 30. Грило 37. П. Стоянов 28. Маркиньос 34. Йовчев 33. Садула 38. Костов 7. Делев и Радулович.

В 47-та минута Станко Йовчев центрира отдясно в наказателното поле на Вихрен, където Спас Делев надскочи бранителите на тима от Сандански, засече топката с глава и я прати в горния ляв ъгъл на Симеонов.

След третото попадение в мача играчите на Милен Радуканов понижиха значително темпото на игра.

Следващата контрола на ЦСКА е в петък срещу Спортист Своге.

Очаквайте подробен видео репортаж от контролата между ЦСКА и Вихрен Сандански!