ЦСКА победи с разгромното 6:1 грузинския Чихура в поредната си контрола от лагера на тима в Турция. Проверката се превърна в неофициален дебют с червената фланелка за Игнасио Варела, който започна като титуляр, вкара гол и направи две асистенции за попаденията на Мартин Камбуров. Голаджията пък завърши 45-те си минути на терена с хеттрик, а Анисе заби петия гол до почивката.

През второто полувреме на терена за ЦСКА бе напълно различна единайсеторка като първи мач след завръщането си при „армейците“ направи Спас Делев. Грузинците вкараха почетен гол от дузпа, а крайното 6:1 оформи Присо в края на мача.

Титуляри за ЦСКА бяха Томаш Черни, Иван Бандаловски – к, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Михаил Венков, Лукас Саша, Анисе, Сержиньо, Игнасио Варела, Серж Нюаджи и Мартин Камбуров.

Голеадата започна от 10-а минута, когато Варела центрира перфектно за Камбуров, който с глава откри резултата. Малко след това Камбуров удари гредата, но вторият му гол не закъсня. В 30-а минута Лукас Саша центрира от фаул в наказателното поле на Чихура, където Камбуров отново бе на точното място и прати топката във вратата.

източник: cska.bg

Още в следващата атака пък Варела отбеляза първия си гол с червената фланелка след асистенция на Камбуров.

Отличното взаимодействие между двамата продължи и в 34-а минута, когато комбинацията Варела – Камбуров отново бе печеливша и българският нападател вкара за 4:0, с което оформи своя хеттрик. В края на първата част Саша асистира за Анисе, който направи резултата още по-внушителен.

През второто полувреме на терена се появи изцяло нова единайсеторка в състав: Божидар Стойчев, Васил Попов, Юлиян Юлиянов, Венцислав Василев, Ангел Грънчов, Петър Витанов, Илияс Кириакидис, Нджонго Присо, Ивайло Чочев, Станко Йовчев и Спас Делев.

В 57-а минута Васил Попов извърши нарушение в наказателното поле и от отсъдената дузпа Болквадзе отбеляза почетния гол за Чихура.

След час игра Ангел Грънчов получи тежък удар в лицето и не бе в състояние да продължи мача, а в игра на негово място се появи Костадин Стоянов.

Крайното 6:1 бе оформено в 69-а минута след комбинация между Станко Йовчев и Нджонго Присо, който също се записа сред голмайсторите.

Видео от мача вижте ТУК!

Вижте развитието на мача минута по минута:

НАЧАЛО НА МАЧА

10' 1:0 за ЦСКА! Варела центрира перфектно за Камбуров, който с глава открива резултата!

14' След пас на Бандаловски, Варела стреля от движение, но топката минава от външната страна на мрежата.

15' Греда за ЦСКА! След удар на Камбуров топката среща десния страничен стълб.

27' Забакидзе се включи по дясното крило и центрира опасно в наказателното поле на ЦСКА, там обаче Шкетияни се размина с топката.

30' 2:0 за ЦСКА! Лукас Саша центрира перфектно от фаул в наказателното поле на Чихура, където Камбуров бе отново на точното място и прати топката във вратата.

31' 3:0 за ЦСКА! Игнасио Варела вкарва своя първи гол с червената фланелка след асистенция на Камбуров.

34' 4:0 за ЦСКА! За пореден път комбинацията Варела - Камбуров се оказа печеливша - 4:0!

37' Анисе получава жълт картон за груб фаул срещу Бакурадзе.

42' 5:0 за ЦСКА! Лукас Саша асистира за Анисе, който вкара петия гол в мача!

Край на първото полувреме.

Целият състав на ЦСКА е заменен като през второто полувреме на терена ще се появи изцяло нова единайсеторка в състав: Божидар Стойчев, Васил Попов, Юлиян Юлиянов, Венцислав Василев, Ангел Грънчов, Петър Витанов, Илияс Кириакидис, Нджонго Присо, Ивайло Чочев, Станко Йовчев и Спас Делев.

Начало на второто полувреме.

57' Дузпа за Чихура за нарушение на Васил Попов.

58' 5:1! Болквадзе бележи 11-метровия удар!

60' Грънчов получи тежък удар в лицето от противников състезател. В момента се оказва медицинска помощ на бранителя.

65' Грънчов няма да може да продължи мача и е заменен от Костадин Стоянов.

66' Силен удар на Делев излиза в аут.

76' Вратарят на Чихура спасява удари на Присо и Делев.

89' 6:1! Добра комбинация между Йовчев и Присо води до шестия гол за ЦСКА!