ЦСКА претърпя второ поражение като гост на Локомотив Пловдив през сезон 2013/2014 на А група. „Червените“ отстъпиха с 0:2 от „черно-белите“ насред стадион „Локомотив“ в последния мач от 33-ия плейофен кръг от челната седмица на родното първенство. За разлика от есента, когато играчите на Стойчо Младенов отстъпиха с 0:1 след попадение на Крис Гади в първата минута, този път Локомотив наниза по едно във всяко от полувремената.

Здравко Лазаров реализира истинско бижу от пряк свободен удар в 37-ата минута, докато Мартин Камбуров бе точен от дузпа рано във втората част. Така пловдивчани оставиха ЦСКА (61 т.) зад втория Литекс (64 т.) във временното класиране, а на свой ред увеличиха актива си на 49 точки.

ВИДЕО ОТ МАЧА - ТУК!

Двубоят на претърпелия спешен „ремонт“ терен в парк „Лаута“ започна доста обещаващо. След като страстите бяха нажежени още от рано с груб фаул на Спас Делев срещу Апостол Попов, в 6-ата минута грешка в „червената“ отбрана позволи на Мартин Камбуров да поеме непокрит пред дъгата. Когато всички очакваха шут, нападателят финтира и Менди, който го фаулира. От прекия свободен удар обаче не произтече сериозна опасност.

В 8-ата минута Намуши намери Делев пред наказателното поле, а от около 21 метра нападателят шутира от въздуха, като топката прелетя на метър над гредата зад Райс Мболи.

ЦСКА отвърна с много добра атака, която Омар Косоко и Неманя Милисавлевич развиха отляво, а след няколко паса Стивън Сънди получи коридор за стрелба от дистанция, ала изпълнението му прелетя далеч от вратата.

В 26-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Намуши опита да мине покрай Жереми Фо-Поре и Милисавлевич в пеналта, като ритна кълбото в гърдите на французина, а пък той на свой ред нацели с топката лицето на своя съотборник.

Постепенно темпото на играта поспадна значително, но в 37-ата минута пловдивчани ликуваха. Стивън Сънди спъна Здравко Лазаров на около 27-28 метра от вратата, а капитанът на „смърфовете“ с феноменално изпълнение препарира Мболи, пращайки кълбото в горния ляв ъгъл – 1:0.

До края на полувремето „червените“ стигнаха до няколко разбърквания пред вратата на Акалски, но не застрашиха сериозно вратаря.

На почивката Стойчо Младенов опита да реагира, като извади Милисавлевич и пусна Тони Силва, ала само след 6 минути игра топката отново спря в мрежата зад Мболи. Здравко Лазаров бе изведен между централните бранители на ЦСКА, финтира и стража на „армейците“, който го препъна за дузпа. От бялата точка Мартин Камбуров бе точен срещу бившия си клуб. Нападателят стреля силно по тревата точно до лявата греда – 2:0.

Иван Маркович моментално се появи в игра за ЦСКА след попадението, но „червените“ продължиха да изглеждат беззъби в атака. Вместо това Локомотив на няколко пъти имаше изгодни шансове за скоростни контрадействия, но по един или друг начин те не доведоха до увеличаване на резултата.

Най-добрият шанс за гостите се откри пред Косоко в 75-ата минута. Тони Силва се справи с Ангел Йошев отдясно по атаката и сервира топката на своя сътборник, който шутира към долния ляв ъгъл от 10-11 метра по диагонала. Намуши самоотвержено се хвърли на шпагат и отклони кълбото в корнер.

Четири минути по-късно Крачунов за малко да подари трети гол на бившия си тим. Защитникът опита пас към Менди, който бе прихванат от Камбуров. Нападателят се забави, но все пак подаде към резервата Дани Кики, който центрира към Гади в наказателното поле. Последният обаче не сполучи с волето си.

Защитата на домакините остана на висота в оставащите минути до края, а макар че реферът Таско Тасков назначи 6-минутно продължение, ЦСКА отново не успя да се разпише срещу Локомотив в Пловдив.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЦСКА 2:0

1:0 Лазаров 37'

2:0 Камбуров-д. 51'

ЛОКО ПД: Акалски – Тодоров, Тунчев, Грънчов, Йошев – Намуши (83' - Диего), Ндайе, Гади, Делев (72' - Кики) – Лазаров /к/ (86' - Георгиев), Камбуров

резерви: Господинов; Кики, Белаид, Диего, Ас. Георгиев. Илиадис, Мендес

Ст. треньор: Александър Станков

ЦСКА: Мболи – Попов, Менди, Крачунов, Фо-Поре – Янчев (55' - Маркович), Сънди, Стоянов (65' - Ди Вани), Милисавлевич (46' - Силва) – Гъргоров – Косоко

резерви: Колев; Здр. Илиев, Силва, М. Петров, Василев, Ди Вани, Маркович