ЦСКА показа добро лице в първата си контрола срещу Торпедо Москва, но отново, както през 2003 година, руснаците имаха повод за радост след края на мача. Играчите на Михаил Белов победиха с 2:1, като решаващият гол бе дело на Георги Какалов в 80-ата минута на срещата. Заради силната горещина мачът на три пъти бе спиран за почивки, в които играчите се освежаваха с вода.

Срещата започна в бавно темпо, като нито един от двата тима не можа да вземе превес в центъра на терена. Въпреки че руснаците задържаха по-продължително топката, те разиграваха предимно в своята половина.

Десет минути след началото Якимов изведе добре Бандаловски отдясно, а защитникът влезе мощно в наказателното поле и върна назад към Янев. Последният бе блокиран и топката попадна в Петър Стоянов, който от 22 метра стреля в аут.

В 16-ата минута се стигна до корнер за Торпедо вляво от вратата на Макенджиев. Ъгловият удар бе изпълнен към далечната греда, където Галваус бе оставен непокрит и нацели напречната греда. Защитата изби, но последва ново центриране, при което Макенджиев се намеси неубедително и на празна врата Галваус се реваншира за пропуска си.

Само 5 минути по-късно отново Галваус и отново с глава разтресе гредата над Макенджиев, след като надскочи пазача си при нов корнер отляво. Малко след това Костадин Стоянов сбърка при изнасянето и подари кълбото на Галваус, който стреля покрай Шпрокел, но Макенджиев изби в ъглов удар шута, който летеше към долния му ляв ъгъл.

В 26-ата минута руснаците за трети път удариха греда, като изстрел на Беслихотнов се отклони в тяло на "армейски" защитник и заблуди вратаря. Макенджиев не мръдна, но за негово щастие топката отскочи от десния му стълб.

Изравнителният гол за „армейците падна“ малко преди да измине половин час игра. Бандаловски проби мощно отдясно, финтира бранител на границата на наказателното поле и пусна вляво към Христо Янев. Опитният халф овладя на 10 метра от вратата и с техничен удар в долния десен ъгъл на Довбни направи 1:1.

В 38-ата минута Кристиян Петров остана да лежи на тревата след сблъсък с Бойринтес и след кратко забавяне бе заменен принудително от Нджонго Присо.

ЦСКА започна втората част в силно променен състав и със страхотна атака. В 51-ата минута Присо подаде с едно докосване към Мораес в центъра, бразилецът преодоля бранител на Торпедо и върна вляво към Присо. Крилото центрира ниско в наказателното поле, където Анисе връхлетя върху топката, но ударът му премина на няколко сантиметра встрани от лявата греда на Довбни.

В 62-ата минута Мендес изведе чудесно Анисе отляво по атаката, нападателят влезе по диагонала в наказателното поле и стреля, но бранител на Торпедо изби в ъглов удар. След десетина минути Саша Лукас, който игра като десен бек, стреля хубаво от пряк свободен удар на 28 метра от вратата на Довбни, но стражът се справи без проблеми с изстрела му.

В 73-ата минута появилият се малко преди това в игра за Торпедо Георги Какалов, бе изведен на празна врата, но стреля безобразно право в тялото на Господинов. 4 минути по-късно Саша направи нов хубав рейд отядсно и центрира в наказателното поле, където непокритият Килиън Шеридън с глава прати топката над гредата.

Десет минути преди края на мача Грънчов сбърка в защита, топката стигна до Беслихотнов в наказателното поле. Крилото с тънък пас намери Какалов на границата на наказателното поле, който този път не срещна трудности и направи резултата 1:2.

Така ЦСКА загуби първата си контрола и не успя да вземе реванш от Торпедо Москва за отпадането в турнира на УЕФА през 2003 година, когато начело на "червените" отново бе Стойчо Младенов.

С този мач завърши първият етап от подготовката на ЦСКА за новия сезон. Във вторник "червените" заминават за лагер в Болу, Турция. Там отборът ще изиграе четири контроли срещу Сепахан (Иран), Волга Нижний Новгород (Русия), Виторул Констанца (Румъния) и Металург Запорожие (Украйна).

Съставът на ЦСКА през първото полувреме: Благой Макенджиев, Костадин Стоянов, Сивард Шпрокел, Апостол Попов, Иван Бандаловски, Петър Стоянов, Николай Дюлгеров, Александър Якимов, Христо Янев, Кристиян Петров (40-Нджонго Присо), Станко Йовчев (20-Педро Мендес).

Съставът на ЦСКА през второто полувреме: Благой Макенджиев (60-Анатоли Господинов), Саша Лукас, Ангел Грънчов, Костадин Стоянов, Нилсон Антонио, Тодор Янчев (76-Килиън Шеридън), Коста Янев, Нджонго Присо, Педро Мендес, Абел Анисе, Жуниор Мораес.