Вечното дерби на футболния терен е в почивка, но спомените около големия сблъсък между Левски и ЦСКА продължават да вълнуват феновете. На днешния 17 ноември, преди 47 години се изиграва една от най-паметните за „сините“ фенове срещи между двата състава. Двубоят от 1968-а година завършва с успех за тима от Герена със 7:2.

Срещата започна силно за „армейците“, които повеждат още във 2-ата минута след попадение на Петър Жеков. След това обаче „синя вихрушха“ минава през терена на Националния стадион „Васил Левски“.

Хеттрик на Георги Аспарухов, два гола Янко Кирилов и още две попадения, отбелязани от Борислав Богданов и Сашо Костов водят до тотален обрат.

„Червените“ стигат и до втори гол, но интригата така и не се връща, тъй като той бива реализиран в заключителните минути – в 89-ата минута - от Цецо Атанасов.