Генералният секретар на Локомотив Пловдив Атанас Узунов се завърна в съдийството за 15 минути.

Бившият международен рефер изведе Локомотив и Свиленград в първата контрола на черно-белите на българска земя. Наложи се Узунов да свири началото на мача, тъй като реферите от Хасково закъсняха.

Амплитудата от над 20 градуса температурна разлика в времето между Анталия и България повилия на смърфовете, които загубиха с 0:2.

Момчетата на Ясен Петров не сътвориха положения пред вратата на домакините, доката Свиленград вкара два красиви гола.

Първо освободеният от Марица Ирфан Юсеинов с краси удар от 19 метра вкара кълбото в мрежата на Акалски. Само две минути след него точен бе и Иван Георгиев от пряк свободен удар, като и двата случая топката се озова в горния ляв ъгъл на вратата.

Ясен Петров даде възможност да играят футболистите, които изиграха по-малко минути в мачовете в Анталия.

След мача отборът се прибира в Пловдив и ще бъде пуснат в почивка до сряда.

„Контролата беше абсолютно безсмислена и аз също имам вина за нейното провеждане”, заяви след мача старши треньорът на Локомотив Пд Ясен Петров.

Съставите:

Свиленград: Д. Георгиев, Данчев, Горов, Нинчев, Димитров, Йочев, Андонов, Юсеинов, Ив. Георгиев, Стоянов, Седула (Александров, Тилев, Ив. Димитров, Делчев, Бояджиев)

Локомотив Пловдив: 1. Акалски, 16. Банев, 24. Сечков, 2. Бранеков, 3. Йошев, 28. Израилов (61 – 22. Иванов), 10. Вели (57 – 20. Том), 11. Даксон (31 – 6. Стойчев), 17. Тодоров, 29. Сакалиев (57 – 14. Илиев), 27. Заков (57 – 18. Въндев)