Левски спечели с 4:2 срещу ЦСКА в градското първенство по футбол при децата до 15 години и излезе на 1-о място в класирането. Два гола за сините вкара синът на Даниел Боримиров-Алекс, един добави Божидар Божилов, а защитник на червените си отбеляза автогол.

С тази победа сините събраха 25 точки и свалиха от върха ЦСКА, които до момента нямаха загуба. На 2-о място е Чавдар Етрополе с 24 точки, след като днес се наложи с 3:1 над Септември София. Армейците остават на 3-о място с 23.

СНИМКИ: Левски удари ЦСКА и оглави класирането, синът на Боримиров с 2 гола

източник: снимки: levski.bg

Срещата започна привидно равностойно, с доста грешки в играта и на двата отбора. Постепенно отборът на Левски взе инициативата и създаде повече напрежение пред вратата на червените. Три минути преди края атака през центъра беше завършена с удар на Алекс Боримиров по диагонала по земята. Минута по-късно обаче грешка в отбраната на сините беше наказана от Марчело Танев, който изравни.

Веднага след началото на второто полувреме сините натиснаха здраво и бързо взеха аванс от два гола- Божисдар Божилов направи 2:1, а бранител на ЦСКА си отбеляза автогол след удар на Ивайло Стефанов.

В средата на частта сините направиха може най-добрата и футболна комбинация в мача, като разиграха топката с едно докосване между петима. Последният пас беше на най-добрия в халфовата линия на Левски Георги Янев, който изведе Алекс Боримиров на стрелкова позиция. Синът на бившия национал и легенда на Левски от 7-8 метра не сгреши и вкара за 4:1.

Марио Йорданов вкара малко случаен гол за ЦСКА 10 минути преди края на редовните 70, като при меле удари топката с глава назад и изненада вратаря Илиян Узунов.