ЦСКА започна със загуба тристранния турнир, на който участва в Бенгази по повод навършването на една година от гражданската революция в страна и свалянето на режима на Муамар Кадафи.

„Червените“ допуснаха поражение с 0:1 от Ал Ахли Триполи, а единственият гол падна в 20-ата минута на срещата. Другият участник в мини-надпреварата е местният Ал Насър, срещу който българският тим излиза малко по-късно днес. Мачовете в Бенгази са от по 45 минути, като те ще играят по същата схема и в сряда.

СНИМКИ: ЦСКА стъпи накриво в първия си мач срещу либийците

източник: Gong.bg, Ники Александров

Не се сбъднаха първоначалните прогнози за множество зрители по-трибуните, като за първата среща присъстваха малко повече от 500 зрители. Очаква се бройката да бъде значително по-голяма за втория мач срещу Ал Насър от Бенгази.

Тристранната надпревара започна с кратка церемония, а на трибуните бе и група от около 30 българи, които развяваха родни трибагреници.

ЦСКА започна в състав: Райс Мболи, Бандаловски, Петър Стоянов, Илиас Хадат, Ангел Грънчов, Мушат, Борис Галчев,  Чуто,  Паун, Антон Карачанаков, Нжонго Присо.

Единственият гол в мача падна в 20-ата минута. След невероятен дрибъл на Таарак в наказателното поле на „червените“, който навърза трима бранители, футболистът на домакините отправи неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата на Райс Мболи.

Двата тима показаха равностойна игра, като „червените“ трудно успяваха да стигнат до чисто голово положение пред вратата на домакините. Най-добрата възможност за гол пред българите се откри в последната минута, когато Антон Карачанаков имаше възможност да стреля от фаул от 18 метра, но изстрелът му мина над вратата.